اخبار استارتاپ‌ها در هفته‌ای که گذشت / آغاز دور جدید حمایت از استارتاپ‌ها

در هفته‌ای که گذشت طرح نوآفرین برای حمایت از استارتاپ‌های جدید شروع به کار کرد. همچنین وزیر ارتباطات نیز اعلام کرد از ارسال کننده سیگنال‌های اختلال در جی‌پی‌اس تهران به دادسرای تهران شکایت شده است.
اخبار استارتاپ‌ها در هفته‌ای که گذشت / آغاز دور جدید حمایت از استارتاپ‌ها

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته اخیر مدیر عامل اسنپ نیز در واکنش به اظهارات مسئولان شهرداری تهران برای نظارت بر تاکسی‌های آنلاین گفت:شهرداری می‌خواهد مزیت رقابتی ما را از بین ببرد.

دبیر انجمن کسب‌وکارهای مجازی نیز پیش بینی کرد در صورت حذف رقابت در بازار تاکسی‌های آنلاین تبعات مشکلات استارتاپ‌ها دامن مردم را می‌گیرد.
برخی از رانندگان تاکسی‌های آنلاین از مشکلاتشان که ناشی از فشار هزینه‌ها و ثابت ماندن نرخ کرایه سفر تاکسی‌های آنلاین ناشی می‌شود با تجارت‌نیوز گفتند.

همچنین تجربه اجرای طرح‌هایی حمایتی و ارایه تسهیلات کمک کننده از سوی دولت نشان داده که بسیاری نتوانسته‌اند در چرخه حمایت قرار گیرند و عده معدودی به این منابع حمایتی دست پیدا می‌کنند. همین مساله موجب شده تا شائبه شکست این طرح و سلب اعتماد عمومی جامعه استارتاپی شکل بگیرد.

در همین زمینه ناصر غانم‌زاده، مدیرعامل پیشین شتابدهنده فینوا و از فعالان جامعه استارتاپ و نیز مدیرعامل استارتاپ «نیو» در هفته اخیر اظهاراتی را بیان کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به تجارت‌نیوز اعلام کرد که ارسال سیگنال بر شبکه جی‌پی‌اس در برخی نقاط تهران غیرقانونی است و شکایتی از سوی وزارت ارتباطات در دادسرای تهران در همین زمینه صورت گرفته است.

ژوبین علاقبند، مدیر عامل اسنپ در واکنش به اظهارات مسئولان شهرداری تهران اعلام کرد: شهرداری اصرار دارد با مکانیزم‌های قیمت‌گذاری سنتی خود قیمت ما را کنترل کند تا مزیت رقابتی‌مان را از بین ببرد.

با وجود مشکلات فراوانی که برای بازار تاکسی‌های اینترنتی وجود دارد بخش دیگری از این فرآیند این روزها بیشتر از همیشه در حال به دوش کشیدن مشکلات خود است؛ رانندگان.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز