گفتگوی تجارت‌نیوز با فهمیه قهاری، مدیر عامل اپلیکیشن «آوانس»:

خرید بیمه بدنه محدود از استارتاپ‌های بیمه آنلاین/ نگرانی کاربران از هزینه تعمیر و تامین قطعات

خرید بیمه بدنه محدود از استارتاپ‌های بیمه آنلاین/ نگرانی کاربران از هزینه تعمیر و تامین قطعات

افزایش نجومی قیمت خودروها و به تبع آن قیمت بیمه‌ها که در سالجاری به تناسب قیمت خوروها افزایش داشت موجب شد تا بسیاری از دارندگان خودرو از خرید بیمه بدنه برای خودروهایشان صرف نظر کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این میان اپلیکیشن‌های مربوط به بیمه‌ها در جریان امتحان کردن شانس خود در جذب مخاطبان با دسته‌ای از کاربران مواجه شدند که خدمات محدود و کوتاه‌مدت بیمه‌ای طلب می‌کنند. این نیاز موجب خلق ایده و شروع به کار یک استارتاپ‌ بیمه آنلاین شد که به کاربران این امکان را می‌دهد به صورت محدود و در یک بازه زمانی مشخص خدمات بیمه بدنه دریافت کنند. گرانی هزینه‌های تعمیر خودرو و کمبود قطعات مورد نیاز در یک سال اخیر خریداران و دارندگان خودرو را نگران از تامین هزینه‌های جانبی کرده است.

فهمیه قهاری 27 سال سن دارد. او به تازگی اپلیکیشن «آوانس» که مخصوص خدمات بیمه خورو به طور آنلاین است را طراحی و افتتاح کرده است.

در این اپلیکیشن کاربران می‌توانند بیمه بدنه را برای مسافت ا مدت زمان مورد نیاز خود خریداری و علاوه بر دریافت آنلاین و سریع بیمه نامه، از سقف پوشش‌های بیمه بدنه استفاده کنند.

قهاری در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: اپلیکیشن «آوانس» بیمه بدنه کوتاه مدت برای خودروها ارائه می‌دهد، به این شکل که اگر الان شرکت‌های بیمه برای شما یکسال کامل بیمه در نظر می‌گیرند از طریق این اپلیکیشن در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت می‌توانید بیمه بدنه خریداری کنید. مثلا اگر قرار است مسافرت کوتاه مدتی داشته باشید در همان بازه زمانی خودرویتان را بیمه کنید.

او درباره چگونگی شکل‌گیری این ایده اضافه می‌کند: وقتی آمار فروش بیمه را بررسی کردیم متوجه شدیم که ضریب نفوذ بیمه در حوزه بیمه بدنه در بین دارندگان خودرو بسیار پایین است. ضریب نفوذ بیمه بدنه بین رانندگان در حال حاضر بین 15 تا 17 درصد است؛ یعنی 85 درصد خودروها بیمه بدنه نیستند.

او ادامه می دهد: در بررسی که انجام دادیم به دنبال جواب این سوال بودیم که به چه دلیل رانندگان بیمه بدنه تهیه نمی‌کنند. مسائل مختلفی در این زمینه دخیل بود مثلا اینکه برخی از کاربران به صورت یکسال کامل از خودرویشان استفاده نمی‌کنند یا هزینه بیمه بدنه برایشان بالاست و اینطور شد که به فکر ارائه این راهکار برای رانندگان افتادیم.

او با اشاره به تاثیر افزایش قیمت خورو در یک سال اخیر و شکل گیری این نیاز در بین رانندگان که به بیمه‌های کوتاه مدت نیاز دارند اضافه می‌کند: این داستان همیشه وجود داشت آماری که ما تهیه کردیم حاوی اطلاعات بیمه رانندگان از هشت سال پیش تاکنون بود که نشان می‌داد ضریب نفوذ پوشش بیمه بدنه خیلی پایین بود. البته بخشی از آن مربوط به فرهنگ سازی است اما به دلیل افزایش قیمت خودروها در یک سال اخیر و به تبع آن افزایش قیمت بیمه ماشین این داستان تشدید هم شد.

قهاری ادامه می‌دهد: در این بازه زمانی برای دارنگان خودروهای خارجی که بیشترین افزایش قیمت را داشتند خرید بیمه بدنه که قیمت آنها با افزایش روبه‌رو بود، سخت شد. بنابراین این نوع بیمه برای این افراد شکل گرفت که اگر قصد مسافرت به جایی را دارند که ریسک بیشتری دارد بتوانند در آن تایم اقدام به بیمه کردن ماشینشان کنند.

او تاکید می‌کند: در یک هفته گذشته که اپلیکیشن «آوانس» لانچ شد استقبال برای نصب خوب بوده و با اینکه خیلی کم پرومود شده است تعداد دانلود اپ رقم خوبی است. با توجه به اینکه دربازار بیمه آنلاین ایران به خصوص بیمه بدنه کار زیادی انجام نشده و ما هم منحصرا یک مشکل خاص را هدف گرفته‌ایم، پیش‌بینی می‌کنیم که بتوانیم در چند سال آینده جایگاه خوبی در بازار اپلیکیشن ایران داشته باشیم.

قهاری می‌گوید صحبت‌هایی برای جذب سرمایه انجام شده و مذاکراتی با برخی سرمایه‌گذاران صورت گرفته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند