گفتگوی تجارت‌نیوز با آرمان صفایی، بنیانگذار یک استارت‌آپ‌ شکست خورده:

دلایلی که موجب زمین خوردن استارت‌آپ‌ عریضه پلاس شد

عریضه پلاس استارت‌آپی در زمینه حقوقی بود که 14 ماهه به گل نشست؛ آرمان صفایی یکی از سه ناخدای این استارت‌آپ به گل نشسته از دلایلی که به شکست منتهی شد می‌گوید.

دلایلی که موجب زمین خوردن استارت‌آپ‌ عریضه پلاس شد

عریضه پلاس یکی از استارت‌آپ‌هایی بود که با استقبال خوبی از طرف کاربران مواجه شده بود اما به دلایلی نامشخص در مدت زمانی ۱۴ ماهه با شکست روبه‌رو شد. آرمان صفایی یکی از بنیانگذاران این استارت‌آپ سال‌هاست در حوزه کارآفرینی آزمون و خطاهای زیادی را پشت‌سر گذاشته و علاوه بر اینکه مدرس کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف است تجربه این شکست تلخ را در کارنامه کاری‌اش دارد. صفایی در گفتگو با تجارت‌نیوز به نکاتی اشاره می‌کند که شاید تا به امروز کمتر کسی به آن پرداخته است. کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی دانشگاه تهران از سوابق تحصیلی صفایی است.

عریضه پلاس از کجا شکل گرفت؟

صفایی صحبت‌هایش را با نحوه شکل‌گیری عریضه پلاس آغاز می‌کند و می‌گوید: همیشه شرکت‌ها و خصوصا مردم عادی که پرونده‌های حقوقی داشتند؛ از فضای پرابهام و گنگ دادگاه‌ها و وکلای دادگاه و روندهای قوه قضاییه گله‌مند بودند. نمی‌دانستند روند پیگیری شکایت‌هایشان به چه شکلی است. برای موارد و مشکلات متعدد به کجا و کدام قسمت باید مراجعه کنند و هزاران مشکل دیگر. از سوی دیگر وکلا و مشاوران حقوقی شرکت‌ها و مردم، معترض بودند که چرا مراجعه به وکلا کم شده است. ما در طراحی اپلیکیشن عریضه پلاس به این نکته دقت کردیم که مردم به طور دایمی به اطلاعات مطلوبی دست پیدا کنند.

هدف عریضه پلاس چه بود؟

صفایی در توضیح هدفی که عریضه پلاس به دنبالش بود می‌گوید: سال ۹۶ بود که به فکر طراحی چنین استارت‌آپی افتادیم. هدف ما این بود مردم در این آپ سوالات خود را مطرح کنند و در مدت زمان کوتاهی به طور رایگان پاسخ وکلا را مشاهده کنند. با همه قوانین حقوقی و مدنی و…کشور آشنا شوند. درخواست مشاوره تلفنی یا حضوری در حوزه حقوقی داشته باشند، و از همه این‌ها مهم‌تر درخواست وکیل داشته باشند. هدف ما این بود در‌خواست وکیل همزمان به بیش از ۲۰۰ وکیل در سراسر کشور ارسال شود و از بین وکلای حاضر در شهر درخواست‌کننده که قیمت پایین‌تری ارایه می‌دادند و تجربه بالاتری داشتند را به کاربر پیشنهاد بدهیم. داستان به همین جا ختم نمی‌شد، عریضه پلاس تا پایان حل و فصل پرونده حقوقی کنار کاربر و ضامن اجرای کامل تعهدات وکیل بود و اگر این اتفاق نمی‌افتاد؛ مبلغ هزینه وکیل را به کاربرانش عودت می‌داد.

بیزینس مدل عریضه پلاس؛ فریمیوم و کمیسیون

صفایی در توضیح نوع بیرینس مدل عریضه  پلاس می‌گوید: بیزینس‌مدل عریضه پلاس دو نکته داشت. فریمیوم و کمیسیون. فرمیوم بود چرا که همه خدماتش رایگان بود به جز مشاوره تلفنی و حضوری و باید برای این نوع درخواست‌ها هزینه پرداخت می‌شد. کمیسیونی بود، چرا که از وکلا در ازای معرفی پرونده کمیسیون دریافت می‌کرد. البته این کمیسیون ارزان‌تر از نصف کمیسیون معمول معرفی پرونده در ایران بود. بیش از ۵۰ هزار کاربر ازاین آپ استفاده می‌کردند اما متاسفانه به دلایلی که بیشتر مربوط به داخل تیم بود، عملا با شکست روبه‌رو شدیم و نتوانستیم ادامه دهیم.

مهره‌چینی نادرست؛ مهمترین علت زمین خوردن عریضه پلاس

عضو هیئت مدیره  شرکت لکو در ادامه به دلایلی که موجب زمین خوردن استارت‌آپ عریضه‌ پلاس شد اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: شاید یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شد با شکست روبه‌رو شویم مهره چینی نادرست و انتخاب تیم نامناسب بود. با سه بنیانگدار و در قالب تیمی هفت نفره در دانشگاه تهران کارمان را شروع کردیم. بعد از چند ماه یکی از هم‌بنیان‌گذار‌ها از تیم جدا شد و این بزرگترین ضربه را به ضعیف شدن عملکرد عریضه پلاس زد. به اجبار تلاش کردیم خلا عضو جدا شده را پر کنیم. یک سری کدهایی که دست شریک قبلی بود را منتقل کنیم و با استخدام برنامه نویسی جدید به راهمان ادامه بدهیم. متاسفانه تمام این مرحل وقت‌گیر و مهم‌تر از آن هزینه‌بردار بود.

عدم حمایت سرمایه‌گذار

صفایی با اشاره به اینکه عامل دوم شکست عریضه پلاس عدم ساپورت مالی بوده، ادامه می‌هد: اگر کارهای عریضه پلاس طبق برنامه‌ریزی اولیه پیش می‌رفت و ما می‌توانستیم توضیح مالی شفافی در اختیار سرمایه‌گذار قرار دهیم؛ در راند بعدی هم؛ سرمایه‌گذار کنارمان می‌ماند. حتی شاید می‌توانستیم سرمایه‌گذار جدیدی جذب کنیم. اما متاسفانه برنامه‌ها درست پیش نرفت و تمام عوامل دست به دست دادند تا کشتی عریضه پلاس به گل بنشیند.

نظام ارزشی هم‌ سو را انتخاب کنید

صفایی در ادامه می‌گوید: یکی از نکاتی که نباید آن را فاکتور گرفت؛ نظام ارزشی افراد تیم است. هرچقدر که ادعا کنید نظرات و اعتقادات خصوصی در حوزه کاری بی‌تاثیر است، نمی‌توان نکته اشتراکی بین دو نفر با نقطه نظرات متفاوت و تفکر غربی و تفکر شرقی یافت. البته شاید استثنائاتی در این میان باشد؛ اما در حالت کلی یکی بودن نظام ارزشی مهم است. در مقابل این نکته مهم است که در نوع مهارت‌ متفاوت عمل کنند و قطب‌های مقابل هم و به قول معروف تکمیل کننده هم باشند.

قرارداد هم‌بنیان‌گذاران را امضا کردیم

صفایی در ادامه با اشاره به اینکه تجربه شکست عریضه پلاس شاید برایش گران تمام شده باشد اما از حیث تجربی نکات قوی و مهمی به داشته‌هایش اضافه کرده ادامه می‌دهد: دلایل اصلی شکست عریضه پلاس من را با راه و چاه مسیر استارت‌آپی آشنا کرد. حدود دو ماهی است که  استارت کار یک استارت‌آپ جدید در زمینه آرایشی و بهداشتی بانوان را زده‌ایم. اینبار از همان اول راه؛ به صورت مرامی و اخلاقی بین بچه‌های تیم و بنیانگذاران به نتایجی رسیده‌ایم و از طرفی توافق‌نامه بنیانگذاران استارت‌آپ‌ها را که در کل دنیا اجرا می‌شود را امضا کرده‌ایم. بر اساس این توافق نامه مقدار سهام بر اساس وظایف اعضا و تمام موارد لازم به شکلی کاملا واضح و شفاف توضیح داده شده و تکلیف همه چیز از همان ابتدا مشخص و چفت و بست‌های لازم بین طرفین به نتیجه رسیده و مشخص شده است.

جذب سرمایه‌گذار طولانی مدت

صفایی در مورد پلن‌ها و سیاست گذاری‌های جدیدی که برای موفقیت استارت‌آپ‌ جدیدش در نظر گرفته است توضیح می‌دهد: اینبار برای اینکه دچار بحران نشوم و استارت‌آپ موفقی داشته باشم؛ علاوه بر مورد مهره‌چینی و تیم سازی درست؛ به فکر جذب سرمایه‌گذار بلندمدت هستم. در عریضه پلاس سرمایه‌گذار ما به مدت سه ماه تیم را ساپورت ‌کرد. همین باعث شد از پس مخارج برنیاییم  و در پرداخت حقوق پرسنل دچار بحران شویم. همین مزید بر علت شد و کار اعضا به مرور نتیجه فرسایشی پیدا کرد. دلایل مالی باعث شد از لحاظ مارکتینگ و رشد ضعیف عمل کنیم. بنابر تمام این دلایل در مورد استارت‌آپ جدید عاقلانه‌تر گام بر‌می‌داریم و تلاش می‌کنیم با برنامه‌ای درست و شفاف‌سازی فایننسال پلن؛ سرمایه‌گذاری قوی برای مدت طولانی جذب و کنار خود داشته باشیم.

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید