موضوعات داغ:

برگزاری دومین مدرسه بلاک‌چین در هفته اول شهریور ماه / آموزش راه‌اندازی استارتاپ بر بستر بلاک‌چین

برگزاری دومین مدرسه بلاک‌چین در هفته اول شهریور ماه /  آموزش راه‌اندازی استارتاپ بر بستر بلاک‌چین

بنیاد ققنوس با همکاری فعالان حوزه بلاکچین، دومین مدرسه تابستانی بلاک‌چین را برگزار می‌کند که یکی از جنبه‌های این رویداد آموزش راه‌اندازی استارتاپ بر بستر بلاک‌چین است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنیاد ققنوس باهدف توسعه سرمایه‌های انسانی فعال در حوزه بلاکچین از برگزاری دومین مدرسه تابستانی بلاکچین حمایت کرد.

محمد طهرانی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه خاتم و مدیر توسعه بازار ققنوس در خصوص این رویداد به تجارت‌نیوز گفت: بنیاد ققنوس به‌منظور تربیت استعدادهایی که علاقه‌مند به فعالیت در زمینه فناوری بلاکچین هستند، در همکاری با سایر فعالان اکوسیستم بلاکچین ایران اقدام به حمایت و مشارکت در برگزاری دومین مدرسه تابستانی بلاکچین نمود.

وی زمان برگزاری آن را هفته اول شهریور ماه اعلام کرد و گفت: این رویداد توسط آزمایشگاه بلاکچین خاتم، با همکاری شرکت ققنوس، انجمن بلاکچین ایران، شرکت اریاتک، خانه نوآوری، کافه بلاکچین، کریپتوکلاس و جمعی دیگر از فعالین این حوزه، در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود.

طهرانی ضمن اشاره به این موضوع که می‌توان از این رویداد به‌عنوان مهم‌ترین رویداد آموزشی سالانه بلاکچین قلمداد کرد افرود: درصدد هستیم که بتوانیم از ظرفیت‌های این رویداد استفاده حداکثری داشته باشیم.

وی اهداف برگزارش این مدرسه بلاک‌چین را این گونه تشریح کرد: یکی از اهداف این رویداد تربیت نیروی انسانی فنی باکیفیت در حوزه‌ی بلاکچین است. که هرچند در طول سال رویدادهای زیادی با موضوع رمزارزها و بلاکچین برگزار می‌شود، لیکن تعداد اندکی از آن‌ها به مسائل فنی این فناوری می‌پردازند و بخش اعظم آن‌ها در خصوص معاملات و ماینینگ است. با توجه به اینکه ما در ققنوس تجربه خوبی از جذب نفرات برتر مدرسه تابستانی بلاکچین در سال گذشته داشتیم، امسال نیز در نظر داریم بخشی نیاز خود به سرمایه‌های انسانی را از این رویداد تأمین کنیم.

وی در این خصوص ادامه داد: یکی دیگر از جنبه‌های این رویداد، آموزش راه‌اندازی استارتاپ بر بستر بلاکچین است. فضای رمزارزها و بلاکچین ظرفیت زیادی برای شکل‌گیری استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا دارد، بعلاوه اینکه استارتاپ‌هایی که در این فضا شکل می‌گیرند به‌سادگی می‌توانند خدمات خود را به مشتریانی در سطح جهان ارائه دهند و بدین ترتیب پای خود را فراتر از مرزهای ایران بگذارند. با توجه به حضور آزمایشگاه بلاکچین خاتم و خانه نوآوری در جمع برگزارکنندگان، حضور در این رویداد برای افرادی که قصد فعالیت استارتاپی در این زمینه دارند فرصتی مناسب به نظر می‌رسد.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به اهمیت این فناوری و نیاز روزافزونی که به متخصصین این حوزه در کشور وجود دارد، فضای آموزشی کشور بشدت نیازمند برگزاری رویدادهایی ازاین‌دست است و امیدوارم هرروز شاهد برگزاری رویدادهای آموزشی مشابه توسط همه بازیگران فعال در این اکوسیستم باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند