بررسی وضعیت سایت‌های «دیوار» و «شیپور» در انتشار آگهی خودرو و مسکن:

سایت‌های انتشار آگهی به دنبال بازگشت قیمت خودرو و مسکن

سایت‌های انتشار آگهی به دنبال بازگشت قیمت خودرو و مسکن

با گذشت یک ماه از ممنوعیت سایت‌های بزرگی همچون «دیوار» و «شیپور» از درج قیمت در زمینه خودرو و مسکن، هنوز نهادهای قضایی تصمیم جدیدی برای برگشت این سایت‌ها به حالت اولیه نگرفته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار بود این تصمیم تا زمان یافتن راه حلی برای تعیین یک نرخ واحد اجرایی باشد اما پس از ارایه راهکاری از سوی سایت‌ها مبنی بر احراز هویت کاربران و راه‌اندازی سامانه‌ای به نام شاهکار از سوی نهاد قضایی همچنان این ممنوعیت برای سایت‌ها اعمال می‌شود. با وجود این موضوع اما سایت‌ها به دنبال یافتن راهی برای بازگشت قیمت‌ها در آگهی‌ها و سهولت دسترسی قیمت برای کاربران هستند.

کارشناسان معتقدند که حتی محدود کردن این فضا منجر به کاهش قیمت در این دو بازار نشده و کاربران همچنان به واسطه ارزیابی بازار و نرخ ارز بر کالاهای خود نرخ‌گذاری می‌کنند؛ موضوعی که خارج از دخالت و دستکاری مسئولان سایت‌های انتشار دهنده آگهی‌هاست.

حالا در دو هفته اخیر کارشناسان دو سایت «دیوار» و «شیپور» در گفتگو با تجارت‌نیوز اعلام کردند که قصد دارند راهکارهای جدیدی را برای بازگشت قیمت‌ها امتحان کنند.

سایت «دیوار» درباره درج قیمت خرید و فروش مسکن به تجارت‌نیوز گفت: با هدف کمک به کاهش التهاب و بازگشت آرامش به بازار، نمایش قیمت را از آگهی‌های خودرو و املاک حذف کند.

همچنین میلاد بازدار، مدیر بخش معاملات مسکن سایت «شیپور» در این باره به تجارت‌نیوز اعلام کرد:ما به شدت به دنبال یک راهکار ویژه برای بازگرداندن دوباره قیمت به سایت هستیم، اضافه می‌کند: به دنبال آن هستیم که به نتیجه منطقی برای درج قیمت برسیم و راه‌حل‌های متفاوتی از سوی کارشناسان هم ارایه شده و در حال بررسی بهترین راهکار هستیم.

درپی این واکنش‌ها از سوی مدیران سایت‌های «دیوار» و «شیپور» شایان شلیله، دبیر انجمن کسب‌وکارهای مجازی در گفتگو با تجارت‌نیوز اعلام کرد که وضع قوانین محدود کننده برای سایت‌های منتشرکننده آگهی بدون پشتوانه، سوری و حتی کارشناسی نشده بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند