سرمایه‌گذاری جهانی ۳.۸ تریلیون دلاری در فناوری ارتباطات

سرمایه‌گذاری جهانی ۳.۸ تریلیون دلاری در فناوری ارتباطات

تازه‌ترین برآوردها حاکی از آن است که سرمایه‌گذاری‌های جهانی در زمینه توسعه زیرساخت‌های فناوری ارتباطات در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳.۸ تریلیون دلار خواهد رسید.

تازه‌ترین برآوردها حاکی از آن است که هزینه و سرمایه‌گذاری‌های جهانی در زمینه توسعه زیرساخت‌های فناوری ارتباطات در سال ۲۰۱۹ میلادی با یک رشد ۳.۲ درصدی به ۳.۸ تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گزارش‌های جدیدی که از سوی کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی و آمری گارتنر منتشر شده است، صرف هزینه و سرمایه‌گذاری کشورهای مختلف در جهان بر روی توسعه زیرساخت‌های مربوط به فناوری ارتباطات (IT) در سال جاری میلادی با یک رشد و افزایش ۳.۲ درصدی به ۳.۸ تریلیون دلار خواهد رسید.

آنها همچنین در این گزارش عنوان کرده‌اند که سرمایه‌گذاری‌های مربوطه بیشتر در فناوری‌های نوین و مدرنی همچون خدمات ابری (cloud-based)، اینترنت اشیا (IoT) و مراکز داده (data center) صورت خواهد پذیرفت.

در این گزارش که در وب‌سایت زددی‌نت نیز ذکر شده، آمده است که صرف هزینه‌های جهانی از بازارهای اشباع شده‌ای همچون صنعت گوشی‌های هوشمند و تبلت درخواهد آمد و به سمت و سوی بازارهای نوپا و نوظهوری همچون گجت‌های هوشمند، خدمات و سرویس‌های ابری و مبتنی بر کلاد، اینترنت اشیا و خانه و شهرهای هوشمند سوق داده خواهد شد.

همان‌طور که به نظر می‌رسید و پیش بینی شده بود، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده موبایل و غول‌های تکنولوژی نیز تحت تاثیر رکود بی‌سابقه در بازارهای جهانی موبایل سعی دارند که با عرضه محصولات و خدمات نوین دیگری، توجه مخاطبان و علاقمندان خود را جلب کنند و بدین ترتیب در فناوری‌های جدید دیگری که به آینده تعلق خواهند داشت، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند که این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش کاربران می‌خورد. باید گفت که اینترنت اشیا به کاربران ساکن در شهرهای هوشمند این امکان را می‌دهد که با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند خود به کارها و فعالیت‌های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه‌هایی همچون انرژی، حمل‌ونقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت‌وساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهد کرد. اینترنت اشیا (IoT) به معنی یک شبکه جهانی از اشیا مرتبط و متصل است که هر یک دارای آدرس مختص به خود بوده و بر اساس قراردادهای استانداردشده‌ای با یکدیگر در ارتباطند. این سیستم جدید کنترل از راه دور و کنترل هوشمند اشیا و دستگاه‌ها، امروزه در کشورهای توسعه‌یافته‌ای همچون کره جنوبی در سیستم‌های اداری و همچنین وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با وجود تنش‌های سیاسی و جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا در کنار احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، این کارشناسان همچنان بر این باورند که می‌توان به توسعه و رشد روزافزون صنعت فناوری ارتباطات در جهان امیدوار بود و بدین ترتیب نیز یک روند رو به رشد را برای آن پیش‌بینی کرده‌اند.

به گفته جان دیوید لاولاک، مدیر ارشد تحقیقات در موسسه گارتنر، فناوری ارتباطات دیگر تنها یک پلتفرم برای انجام کارهای موردنیاز شرکت‌های مختلف نیست بلکه خود تبدیل به یکی از بزرگترین و مهم‌ترین صنایع در جهان شده است که نرخ رشد تجاری و سودآوری قابل ملاحظه‌ای را برای کشورهای مختلف به دنبال داشته است.

وی ادامه می‌دهد: جهان در مرحله‌ای به سر می‌برد که دیگر نمی‌توان ادامه حیات بدون تکنولوژی را برای آن متصور شد و می‌توان گفت که توسعه زیرساخت‌های فناوری ارتباطات با وجود تمامی مشکلات و تنش‌های سیاسی و تجاری موجود و همچنین بحران‌های اقتصادی که پیش روی بسیاری از کشورهای جهان قرار دارد، از مولفه‌های مهم زندگی در قرن بیست و یکم محسوب می‌شود و به همین دلیل صرف هزینه و سرمایه‌گذاری در این صنعت مهم نیز با روندی رو به رشد و صعودی همراه خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند