تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

هشدار برای فعالان بازار رمزارزها / سقوط بیت‌کوین چقدر محتمل است؟

هشدار برای فعالان بازار رمزارزها / سقوط بیت‌کوین چقدر محتمل است؟

تحلیلگران رمزارز بانک جی‌پی‌مورگان تفاوت قیمت بیت‌کوین و قیمت این ارز در معاملات آتی را نشانه‌ی نزول بازار می‌دانند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نیکلاس پانیگیرتزوگلو، تحلیلگر ارشد بانک چی‌پی‌مورگان چند روز پیش در یادداشتی به مشتریان این بانک در رابطه با احتمال سقوط بازار رمزارزها هشدار داد.

این تحلیلگر در این یادداشت نوشت: «قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین از قیمت این ارز در معاملات آتی بالاتر است. اصلاح اخیر بازار باعث شد قیمت معاملات آتی برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ از قیمت لحظه‌ای پایین‌تر باشد.»

 تحلیلگران بانک جی‌پی‌مورگان عقیده دارند با وجود رشد قیمت بیت‌کوین در دو روز گذشته عقب ماندن قیمت این ارز در معاملات آتی به عنوان یک سیگنال منفی در نظر گرفته می‌شود. آخرین بار این اتفاق در سال ۲۰۱۷ افتاده است، سالی که قیمت بیت‌کوین از سقف تاریخی ۲۰ هزار دلار ۷۵ درصد ریزش کرد.

 «ما معتقدیم عقب ماندن قیمت بیت‌کوین در معاملات آتی نشانگر در پیش بودن روند نزولی است و احتمالا اتفاق سال‌های گذشته دوباره تکرار شود»

 همچنین آخرین تحلیل‌های این بانک نشان می‌دهد میانگین متحرک ۲۱ روزه معاملات آتی بیت‌کوین سیگنال منفی دارد. تحلیلگران عقیده دارند تقاضا از سمت سرمایه‌گذاران نهادی که در بورس شیکاگو معاملات آتی انجام می‌دهند ضعیف شده است.

 از طرفی دامیننس بیت‌کوین در بازار رمزارزها به پایین‌ترین سطح خود در سه سال گذشته رسیده است و کم شدن ارزش بازار این ارز یک سیگنال نگران‌کننده برای بازار است.

 در حال حاضر سهم بیت‌کوین از معاملات کل بازار رمزارزها ۴۳ درصد، معادل ۶۸۲ میلیارد دلار است. اما از طرفی برخی تحلیلگران عقیده دارند ممکن است بیت‌کوین در کوتاه‌مدت دوباره به اوج‌های قبلی خود برسد.

این خبر ترجمه‌ای از تحلیل‌های خارجی برای آشنایی بیشتر مخاطبان تجارت‌نیوز با بازار ارزهای دیجیتال است و تجارت‌نیوز هیچ توصیه‌ای برای خرید و فروش رمزارزها ندارد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند