موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سهمیه‌بندی بنزین تاکسی‌های آنلاین به کجا رسید؟

سهمیه‌بندی بنزین تاکسی‌های آنلاین به کجا رسید؟

در هنگامه اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، بسیاری از استارتاپ‌های حمل‌ونقل آنلاین به تکاپو افتاده‌اند تا رایزنی‌های موثری را با وزارتخانه‌های مرتبط با اجرای این طرح آغاز کنند.

به گزارش «تجارت‌نیوز»، اگرچه تا این لحظه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین معلق مانده است اما استارتاپ‌های تاکسی از اجرای سنتی طرح سهمیه‌بندی نگران هستند.

در حالی که دولت همچنان از چگونگی اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین پرده برنداشته است، نمایندگان مجلس نیز با اجرای آن مخالفت کرده‌اند اما از احیای مجدد کارت سوخت خبر داده‌اند.

اما پنج استارتاپ حمل‌ونقل آنلاین شامل اسنپ، تپسی، الوپیک، کارپینو و ماکسیم در گفتگوهایی با «تجارت‌نیوز»، جداگانه مواضع خود را درباره سهمیه‌بندی بنزین اعلام کرده‌اند.

ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ اعلام کرد با توجه به تعداد بالای تاکسی‌های اینترنتی باید سهمیه‌ای از بنزین به آنها اختصاص پیدا کند تا مانع از افزایش قیمت‌ها به صورت نجومی شوند.

مهدی نایبی، مدیرعامل الوپیک هم گفته است که در صورت دریافت نکردن سهمیه کافی برای پیک‌هایش، سیاست افزایش نرخ کرایه را در دستور کار قرار می‌دهد.

همچنین میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپسی نیز  از اجرای مکانیزم سنتی طرح سهمیه‌بندی بنزین و مشکلاتی که برای آنها به همراه دارد، ابراز نگرانی کرد.

او گفت که این تصمیم‌ها به‌صورت رسمی به آنها اعلام نشده و آنها شدیدا از این جهت که نحوه دادن این سهمیه چگونه خواهد بود نگران هستند.

از سوی دیگر رضا جوکار، مدیر ارشد تاکسی آنلاین کارپینو گفت که پیشنهاد اعطای تسهیلات دوسگانه سوز را به جای سهمیه بنزین در جلسات استارتاپ‌ها با دولت مطرح کرده تا از این رهگذر مصرف روزانه ۹۰ میلیون لیتری بنزین نیز در کشور کاهش یابد.

و در نهایت، حمید بذرگر مدیرعامل تاکسی ماکسیم به تجارت نیوز اعلام کرد موافق تک نرخی شدن قیمت بنزین حتی با افزایش قیمت است، چرا که این راهکار مشکلات چگونگی اختصاص سهمیه استارتاپ‌ها را از بین می‌برد.

با وجود همه پیش‌بینی‌ها اما به نظر می‌رسد احتمال و اما و اگر در اظهارات مدیران تاکسی‌های آنلاین تا زمان اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین ادامه خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند