موضوعات داغ:
حمایت از استارتاپ‌ها در الکام استارز

سوبسید ویژه برای استارتاپ‌های نوپای

سوبسید ویژه برای استارتاپ‌های نوپای

استارتاپ‌های نوپا می‌توانند از سوبسید و کمک مالی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در نمایشگاه الکامپ امسال استفاده کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسئول برگزاری الکام استارز در نشست خبری بیست و‌پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ درباره حضور استارتاپ‌ها در این نمایشگاه گفت: نزدیک ۴۸۰ استارتاپ در این نمایشگاه ثبت نام کردند که در حدود ۱۰۰ استارتاپ که کمتر از سه سال عمر و درآمد مالی کمی دارند از سوبسید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استفاده می کنند .

آرش برهمند با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از استارتاپ‌هایی که سال گذشته در الکام استارز شرکت کردند توانستند به بلوغ برسند، ادامه داد: امسال در کنار استارتاپ‌ها ذی نفعان بازار تامین سرمایه هم در این نمایشگاه حضور دارند و ما به دنبال ایجاد پاویون برای ارتباط این استارتاپ‌ها با سرمایه گذاران هستیم.

به گفته او سال گذشته ۴۶۰ استارتاپ ثبت نام کردند و امسال تا این لحظه 483 استارتاپ ثبت نام کرده‌اند که نشانگر این است که درخواست برای حضور در نمایشگاه از سوی استارتاپ‌ها با افزایش روبروست.

برهمند با اشاره به تعریف سازمان نظام صنفی رایانه ای درباره استارتاپ‌ها ادامه داد: اگر استارتاپی زیر سه سال عمر و گردش مالی پایین داشته باشد، استارتاپ محسوب می‌شود. با این تعریف امسال در نمایشگاه الکامپ دو غرفه جدا برای استارتاپ‌ها با سوبسید ویژه که با تعریف کانتر شناخته می‌شوند وجود دارد و همچین غرفه‌هایی جدا به استارتاپ‌های مستقل اختصاص یافته است.

رضا حیدری، مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ نیز از ایجاد تسهیلات ویژه برای بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان خارجی نمایشگاه خبر داد و گفت: تسهیلاتی مانند صدور ویزا، ترانسفر فرودگاهی و اقامت رایگان در هتل در نظر گرفته شده است.

او اضافه کرد: در نمایشگاه امسال محصولاتی در محورهایی همچون هوش مصنوعی، بیگ دیتا، اینترنت اشیا، بلاک چین، اوپن دیتا، رباتیک و AR و VR به نمایش در می‌آید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند