استارتاپ‌ها به شغل پر‌سود قالیشویی هم رسیدند

استارتاپ‌ها به شغل پر‌سود قالیشویی هم رسیدند

با نزدیک شدن به پایان سال استارتاپ‌های خدماتی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند. یکی از این خدمات قالیشویی است که بازار آن در شب‌های عید داغ است.

یونس خطیب، بنیانگذار استارتاپ‌ تمیز‌باشی در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: قالیشویی بازاری هیجانی و مقطعی دارد و نمی‌توان انتظار مشتری به‌طور ثابت در همه فصل‌های سال داشت. معمولا مشتری در تابستان و نزدیک عید زیاد است و در روز‌های معمولی خدمات دیگری مانند مبل‌شویی رایج‌ است. با وجود این بازار هیجانی می‌توان گفت قالیشویی شغل پر‌سودی است.

وی درباره وب‌سایتی که راه‌اندازی کرده است می‌گوید: وب سایتی که من طراحی کردم راه زیادی تا استارتاپ شدن دارد اما با قرار دادن سیستم سفارش خدمات به‌صورت آنلاین و تعریف کردن سئو برای سایت، در مسیر استارتاپ شدن پیش می‌رود.

وی از تجربه کاری در این زمینه می‌گوید: من پیش از این تجربه طراحی سایت‌های دیگر را داشته‌ام و می‌دانم برای ساخت استارتاپ باید صبور بود و گام‌به‌گام آن‌ را توسعه داد.

خطیب از استارتاپ‌های دیگر در این حوزه هم سخن می‌گوید و توضیح می‌دهد: سایت ما و دیگر استارتاپ‌های خدمات قالیشویی برای توسعه پیدا کردن باید اعتماد مشتری را به خود جلب و آنها را مطمئن کنیم که خدماتی که ما ارائه می‌کنیم مانند خدماتی که استارتاپ‌های معروف در حوزه‌های دیگر ارائه می‌کنند قابل اطمینان است.

وی آینده استارتاپ‌های قالیشویی را این‌طور پیش‌بینی می‌کند: اگر استارتاپ‌ها در این حوزه قوی عمل کنند، کسانی که تجربه قالیشویی به شیوه سنتی دارند هم به سمت سرویس‌دهی آنلاین رو می‌آورند و این شیوه از کسب‌و‌کار با سرعت کم اما مداوم رو به گسترش می‌رود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند