عرضه نرم‌افزاری برای مدیریت امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور

عرضه نرم‌افزاری برای مدیریت امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان سیستمی برای مدیریت امنیت اطلاعات در سازمان‌ها عرضه کردند.

سید علیرضا مهدوی اردستانی، مجری طرح، مشاوره، آموزش و تولید نرم‌افزارهای مدیریت فناوری و امنیت اطلاعات را از حوزه‌های فعالیت این شرکت دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: بر این اساس خدمات و محصولات شرکت در حوزه‌های«مشاوره و آموزش خدماتی همچون سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)»، «آزمون نفوذپذیری (Pen Test)»، «سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITIL)» و «سیستم مدیریت تداوم کسب و کار (BCMS)»است.

به گزارش تجارت‌نیوز،اردستانی ادامه داد: تولید محصولات نرم‌افزاری مانند نرم‌افزار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات به نام «بادبان» و سامانه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات به نام «کاربان» از دیگر دستاوردهای این شرکت است.

مهدوی اردستانی با اشاره به جزئیات نرم‌افزار مدیریت امنیت اطلاعات بادبان خاطر نشان کرد: این نرم افزار برای طراحی و پیاده‌سازی چرخه‌ کامل مدیریت امنیت اطلاعات بوده که دارای ماژول‌های مختلفی مانند انطباق‌سنجی، مدیریت دارایی و ریسک، مدیریت اسناد و روش‌های اجرایی، سنجش عملکرد و ممیزی است.

مجری طرح با بیان اینکه این نرم‌افزار مبتنی بر استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO/IEC 27001:2013 طراحی شده است، ادامه داد: هدف از طراحی و توسعه‌ این نرم‌افزار، خودمحورسازی سازمان‌ها در راستای طراحی، پیاده‌سازی‌، استقرار و نگهداشتن سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) است.

این شرکت دانش‌بنیان دارای رتبه یک نظام ملی امنیت اطلاعات (نما) از سازمان فناوری اطلاعات است.

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند