فقدان سرمایه، استارت‌آپ مالی را به ورشکستگی کشاند

وقتی صحبت از استارت‌آپ‌های مبتنی بر نرم‌افزار و سخت‌افزار می‌شود به دلیل هماهنگی فعالیت‌های استارت‌آپی با فناوری موفقیت این دست کسب و کارها قطعی به نظر می‌رسد. در حالی که تاریخ جوان استارت‌آپ‌ها مملو از تجربیات شکست است.

فقدان سرمایه، استارت‌آپ مالی را به ورشکستگی کشاند

وقتی صحبت از استارت‌آپ‌های مبتنی بر نرم‌افزار و سخت‌افزار می‌شود به دلیل هماهنگی فعالیت‌های استارت‌آپی با فناوری موفقیت این دست کسب و کارها قطعی به نظر می‌رسد. در حالی که تاریخ جوان استارت‌آپ‌ها مملو از تجربیات شکست است.

به گزارش تجارت‌نیوز، LucidEra یکی از استارت‌‌آپ‌هایی بود که در عرصه تولید نرم‌افزاری فعالیت می‌کرد. اما سرنوشتی بهتر از شکست و تعطیلی در انتظارش نبود. این کمپانی توسط «کن رادین»، «جان سیچی» و «تای ترن» در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد. سرمایه‌گذاری در این کمپانی در مرحله اول نیز از سوی شرکت‌هایی چون بنچمارک کاپیتال و ماتریکس پارتنرز انجام شد. در سال ۲۰۰۷ نیز کراس‌لینک کاپیتال حاضر به سرمایه‌گذاری در این استارت‌آپ شد.

رادین، مدیرعامل و از موسسان این استارت‌آپ معتقد بود که هداف اصلی این کمپانی تبدل شدن به Saleforce دات کام بود و قصد داست به نرم‌افزار اصلی در معاملات تبدیل شود. دفتر اصلی این استارت‌آپ در سن‌ماتئو در کالیفرنیای آمریکا واقع شده بود. دفتری که در سال ۲۰۰۹ از همان‌جا خبر تعطیلی استارت‌آپ اعلام شد. کمپانی‌های رقیبی چون Birst، Good Daata پس از تعطیلی LucidEra خدماتی را در اختیار مشتریان این کمپانی قرار دادند.

کمپانی LucidEra که به عنوان گروهی مرتبط با فناوری در دنیای استارت‌آپ‌ها شناخته می‌شد در زمینه نوآوری، طراحی و معماری نرم‌افزارهای مالی فعالیت می‌کرد.

LucidEra بر تولید نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل CRM و داده‌های ERP متمرکز بود. البته باید توجه داشت که اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای تجزیه و تحلیل ساختار چندان پیچیده‌ای ندارند. اما در مورد اپلیکیشن‌های ارائه شده در LucidEra پلتفرم BI کار توسعه را برعهده داشته است. این اپلیکیشن‌ها بر اساس فناوری متن باز نوشته شده و کمپانی Eigenbase نیز در توسعه اپلیکیشن‌های متن‌باز این کمپانی همکاری کرده‌اند.

LucidEra اولین تلاش برای پیش‌بینی اپلیکیشن‌های تجزیه و تحلیل در بازار را در مارس سال ۲۰۰۷ مطرح کرد و پروژه LucidSnapShots نیز در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد. در پاییز همان سال این کمپانی اعلام کرد که برنامه تحلیلی لایف سایکل و برنامه تحلیل فروش را به بازارهای تجاری عرضه می‌کند. انتشار این نرم‌افزارها را می‌توان آخرین موفقیت‌های کمپانی قلمداد کرد.

کمپانی LucidEra که به عنوان گروهی مرتبط با فناوری در دنیای استارت‌آپ‌ها شناخته می‌شد در زمینه نوآوری، طراحی و معماری نرم‌افزارهای مالی فعالیت می‌کرد. یکی از کارشناسان دنیای استارت‌آپی بر این باروند که در دوران جدید استفاده استفاده از قابلیت‌های پلتفرم‌هایی که آمازون یا Salesforce در اختیار سرویس‌دهندگان می‌گذارند کار را برای استارت‌اپ‌های نوظهور ساده می‌کند. اما این موضوع در سال ۲۰۰۵ امکان‌پذیر نبود و LucidEra برای ارتقا و پیشرفت نیاز به جذب سرمایه داشتند. موضوعی که در نهایت منجر به شکست شد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید