فیس‌بوک در انتظار جریمه‌ای تاریخی

فیس‌بوک در انتظار جریمه‌ای تاریخی
فیس‌بوک ممکن است به علت بی توجهی و نقض حریم شخصی کاربران خود با جریمه‌ای تاریخی در آمریکا مواجه شود که رکورد جریمه قبلی 22.5 میلیون دلاری گوگل را بشکند.

فیس‌بوک ممکن است به علت بی توجهی و نقض حریم شخصی کاربران خود با جریمه‌ای تاریخی در آمریکا مواجه شود که رکورد جریمه قبلی ۲۲٫۵ میلیون دلاری گوگل را بشکند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از سی‌نت؛ فیس‌بوک از سوی دولت آمریکا به نقض تعهدات خود در قبال کاخ سفید و عدم خصوصی نگهداشتن داده‌های شخصی کاربران متهم شده است.

مقامات کمیسیون فدرال تجارت آمریکا می‌گویند، بی‌توجهی فیس‌بوک به این مساله موجب خواهد شد که این شرکت احتمالا مجبور به پرداخت جریمه‌ای بی‌سابقه شود. البته این تصمیم هنوز نهایی نشده است.

در حال حاضر تحقیقات از فیس‌بوک در این زمینه ادامه دارد. اتهامات علیه فیس‌بوک در زمینه بی توجهی به حریم شخصی کاربران پس از ان بالا گرفت که مشخص شد شرکت خصوصی کمبریج آنالیتیکا که یک موسسه مشاوره‌ای انگلیسی است به داده های ۸۷ میلیون کاربر فیس‌بوک بدون رضایت آنها دسترسی داشته و با تحلیل این داده‌ها تلاش کرده به ترامپ نامزد وقت انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مشاوره بدهد.

منابع مطلع می‌گویند مبلغ جریمه فیس‌بوک به طور قطع از ۲۲٫۵ میلیون دلاری که کمیسیون مذکور در سال ۲۰۱۲ به دلایلی مشابه از گوگل دریافت کرد، فراتر خواهد رفت. فیس‌بوک پیش از این به علت نقض حریم شخصی کاربران خود در برخی کشورهای اروپایی مانند ایتالیا هم مجبور به پرداخت جریمه شده است.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند