قیمت خودرو به سایت‌ها بازگشت

قیمت خودرو به سایت‌ها بازگشت

قیمت خودرو که در روزهای ملتهب بازار از سایت‌های آگهی حذف شده بود، بار دیگر با آرامش نسبی بازار خودرو به این سایت‌ها بازگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته قیمت خودرو بار دیگر در سایت‌های پذیرنده آگهی، نمایش داده شد. درج قیمت خودرو در سایت‌هایی که اقدام به انتشار آگهی می‌کنند، در شرایطی اتفاق افتاد که طی چند روز گذشته قیمت مسکن در سایت‌های مذکور امکان نمایش یافته بود.

پیش‌تر با توجه به نگرانی‌هایی که در راستای قیمت‌سازی خودرو در فضای مجازی شکل گرفته بود، با دستور نیروی انتظامی سایت‌های پذیرنده آگهی مکلف شدند قیمت خودرو را از آگهی‌های خرید و فروش حذف کنند.

در آن مقطع در شرایطی گردانندگان سایت‌های منتشر‌کننده آگهی هر گونه قیمت‌سازی در فضای مجازی را رد می‌کردند که اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، بر نقش سایت‌های منتشر‌کننده آگهی خودرو در ایجاد نوسانات بازار تاکید می‌کردند.

مدیران ارشد سایت‌ها برای جلب نظر مخالفان محدودیت‌هایی را برای آگهی‌دهندگان ایجاد کردند، اما این مساله نیز مانع از حذف قیمت خودرو در آگهی‌های اینترنتی نشد.

حال بعد از نزدیک ۲ ماه از زمانی که قیمت‌ها از روی آگهی‌های اینترنتی برداشته شده بود، باردیگر از روز گذشته درج قیمت در آگهی‌های اینترنتی خودرو امکان‌پذیر شد. امکان نمایش قیمت برای آگهی‌های خودرویی، بار دیگر نگرانی از قیمت‌سازی برای این کالا را در فضای مجازی به‌وجود آورده است.

این در شرایطی است که مشخص نیست در دور جدید ثبت قیمت خودرو در سایت‌ها، همان محدودیت‌های ایجاد شده توسط سایت‌ها اعمال می‌شود یا اینکه ساز و کاری برای این منظور تدوین شده تا سبب رفع نگرانی در ارتباط با حضور واسطه‌ها در فضای مجازی شود.

منبع: دنیای اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند