لزوم توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیر اجرایی نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور با تاکید بر ضرورت توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های کوچک و متوسط، اضافه کرد: 60 درصد اقتصاد اشتغال در دنیا در بنگاه‌های کوچک و متوسط ایجاد می‌شود، بنابراین باید به بنگاه‌های زودبازده در کشور بها دهیم.

لزوم توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیر اجرایی نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور گفت: نیازی نیست همه افراد در کارخانه‌های جنرال‌موتورز کار کنند، بلکه باید به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه داشته باشیم، چراکه ۶۰ درصد اقتصاد دنیا را شرکت‌های متوسط تشکیل داده‌اند.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، میثم شکری‌ساز امروز (سه‌شنبه) در اولین جلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه کارآفرینان خوب و مطرحی در اصفهان هم چون مسعود صرامی داریم، اظهار کرد: به این دلیل تصمیم برآن شد تا اجلاسی پیرامون این موضوع در اصفهان برگزار کنیم.

وی با انتقاد بر اینکه یکی از مسائلی که کمتر به آن توجه می‌شود الگو‌سازی است، ادامه داد:‌ چرا باید از نویسندگان و افراد موفق خارجی الگو بگیریم در حالی‌که در کشور نمونه‌های موفق از این دست بسیار هستند.

مدیر اجرایی نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور تصریح کرد: موضوع کارآفرینی و اشتغال یکی از معضلات مهم کشور است، بنابراین در سال اقتصاد مقاومتی و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، مسئولان باید به بنگاه‌های زودبازده توجه ویژه‌ای داشته باشند، اما دولت کمتر به این مهم توجه کرده است.

شکری‌ساز با تاکید بر ضرورت توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های کوچک و متوسط، اضافه کرد: ۶۰ درصد اقتصاد اشتغال در دنیا در بنگاه‌های کوچک و متوسط ایجاد می‌شود، بنابراین باید به بنگاه‌های زودبازده در کشور بها دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در آینده‌ای نزدیک اجلاس بزرگی در مورد تعالی کیفیت و اقتصاد پایدار در در راستای رشد کارآفرینی در تهران برگزار خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه امین فولادشهر نیز در این اجلاس با بیان اینکه طی ۱۷ سال گذشته بارها بر روی موضوعات اقتصادی تاکید شد، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز طی شش سال اخیر در پیام‌های نوروزی‌شان تاکید بر بسیج شدن ظرفیت‌های کشور برای اجرای شعارهای اقتصادی سال را داشتند، اما متاسفانه کشور هم‌زمان با تفکر سازنده ایشان پیش نمی‌رود.

علیرضا انصاری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در پنج عنصر دیده می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم در این جلاس حلقه کارآفرینی ایران در دهه چهارم انقلاب به سربلندی برسد.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید