مرورگر کروم ۷۱ با قابلیت‌های امنیتی تازه عرضه شد

گوگل با به روزرسانی مرورگر کروم نسخه 71 آن را عرضه کرده است تا یک بار دیگر بتواند با مرورگر شرکت‌هایی همچون مایکروسافت و موزیلا رقابت کند.
مرورگر کروم ۷۱ با قابلیت‌های امنیتی تازه عرضه شد

گوگل با به روزرسانی مرورگر کروم نسخه ۷۱ آن را عرضه کرده است تا یک بار دیگر بتواند با مرورگر شرکت‌هایی همچون مایکروسافت و موزیلا رقابت کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از اسل گیر؛ کروم در حال حاضر محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی است و به نظر می‌رسد، رابط کاربری سبک و همه‌پسند و امکانات امنیتی مناسب عامل اقبال به آن باشد.

نسخه ۷۱ مرورگر کروم برای استفاده بر روی ویندوز، مک و لینوکس عرضه شده است. یکی از قابلیت‌های این نسخه از کروم امکان شناسایی آگهی‌های بد و مخرب و جلوگیری از نمایش آنهاست. کروم با تهیه یک پایگاه داده از این نوع آگهی‌ها تلاش می‌کند، به تدریج همه آنها را شناسایی و بلوکه کند.

البته در برخی موارد آگهی‌های یادشده آلوده به بدافزار نیستند وصرفا با استفاده از نرم‌افزارهای قدیمی و به‌روز نشده تهیه شده‌اند، اما کروم قصد دارد نمایش این آگهی‌ها را هم متوقف کند.

کروم به مالکان وب‌سایت‌های نمایش دهنده اگهی‌های آلوده و مخرب تا ۳۰ روز مهلت می‌دهد تا مشکلات آنها را برطرف کنند. در غیر این صورت آگهی‌های یادشده را بلوکه می‌کند. ساماندهی افزونه‌های مرورگر کروم و بررسی مشکلات امنیتی و حذف آگهی‌های نامطلوب از جمله دیگر اقدامات انجام شده در مرورگر به‌روز شده است.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز