الفت‌نسب، سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی خبر داد:

طرح مشکل استارتاپ‌های ایرانی با اتحادیه اروپا

طرح مشکل استارتاپ‌های ایرانی با اتحادیه اروپا

جسته‌ و گریخته استارتاپ‌های ایرانی پذیرفته‌اند که مشکلات تحریم بر بستر اندروید و ای‌اواس حل شدنی نیست و جز حل مناقشه سیاسی دو کشور ایران و آمریکا راه حلی برای گشایش برای حضور در این بازار نیست.

به گزارش «تجارت،نیوز»، سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی اما امیدوار است گفتگوهای میان سران کشورهای اروپایی و وزارت امور خارجه ایران راهی برای پیگیری حقوقی این موضوع باشد، برهمین اساس اخیرا او به عنوان نماینده انجمن کسب‌وکارهای مجازی به همراه مدیرعامل اسنپ در جلسه‌ای با معاونان امور خارجه برای منتقل کردن این موضوع شرکت کردند.

رضا الفت‌نسب در این باره به «تجارت‌نیوز» می‌گوید: یک سری جلسات در شورای عالی فضای مجازی برای رفع مشکل اپ‌های ایرانی بر بستر اندروید و ای‌اواس برگزار شده است و همچنین بنده به همراه مدیرعامل اسنپ دیداری با معاونین وزارت خارجه از جمله آقای عراقچی و انصاری داشتیم و صحبت‌هایی صورت گرفته است.

به گفته او اعضای شورای عالی فضای مجازی نیز بر پیگیری این موضوع به صورت حقوقی تاکید کرده‌اند. او ادامه می‌دهد: از این سو نیز دوستان در وزارت خارجه کاملا اظهار آمادگی کردند که بتوانند این موضوع را در جلساتی که با اتحادیه اروپا دارند، مطرح کنند و همچنین از ما خواسته شد از جهات حقوقی این مساله را پیگیری کنیم و کمپین‌هایی که در رسانه‌های خارجی می‌توانیم داشته باشیم را انجام دهیم. همچنین وزارت امور خارجه قول مساعد داده است که کاملا حمایت از این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

او اضافه می‌کند: اما چیزی که کاملا مشخص است این است که این یک اتفاق سیاسی است و متاسفانه ممکن است اتفاقات بدتری هم در راه باشد و کسب‌وکارها باید به فکر باشند و تا جایی که می‌توانند از خسارت‌های احتمالی بر کسب‌وکار خود پیشگیری کنند و هم ما و هم مسئولان شورای عالی مجازی در آینده نزدیک اطلاع‌رسانی‌هایی در این باره خواهیم داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند