دبیر انجمن کسب‌وکارهای مجازی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

نظارت بر تاکسی‌های آنلاین به بخش خصوصی واگذار شود

نظارت بر تاکسی‌های آنلاین به بخش خصوصی واگذار شود

شایان شلیله، دبیر انجمن کسب‌‌وکارهای مجازی و یک فعال حوزه استارتاپ می‌گوید: ما مخالف هستیم که نظارت روی تاکسی‌های آنلاین در دست یک نهاد دولتی باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، لایحه‌ وزارت کشور درباره نظارت شهرداری بر تاکسی‌های اینترنتی، همچنان در کمیسیون زیربنایی دولت در حال بررسی است.

بخش مهم این لایحه در صورت تصویب اشاره به این موضوع دارد که شهرداری‌ها مسئول نظارت و ارزیابی تاکسی‌های آنلاین شوند. قانونی که می‌تواند به ورود سازمان تاکسیرانی و شهرداری بر عملکرد استارتاپ‌های تاکسی آنلاین منجر شود که به گفته مدیران تاکسی‌های آنلاین آن روز، روز تعطیلی این صنف است.

شایان شلیله، دبیر انجمن کسب‌‌وکارهای مجازی و یک فعال حوزه استارتاپ در این زمینه به تجارت‌نیوز، می‌گوید: ما مخالف هستیم که نظارت روی تاکسی‌های آنلاین در دست یک نهاد دولتی باشد. بهتر است که در مرحله اول قوانین و آئین‌نامه‌ها نوشته شود و بخش خصوصی نظیر اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی بحث نظارت بر آن را پیاده‌سازی کند. جایی مثل وزارت کشور یا شهرداری به دلیل اینکه به واسطه تاکسی‌های شهری در این زمینه ذی‌نفع هستند، نمی‌توانند نهاد بی‌طرفی برای نظارت باشند.

او با اشاره به اینکه در کل سیستم دولت سیستم کندی است، تاکید می‌کند: قوانین دولتی متناسب با شرایط روز جلو نمی‌رود و برای اجرای قوانین هم با مشکلاتی مواجه هستیم . به طور مثال تغییرات در طرح زوج و فرد تاکسی‌های اینترنتی را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده‌ و حتی برای برخی سیاست‌گذاران مهم نیست چه مشکلاتی به وجود آمده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند