سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی در واکنش به اظهارات وزیر راه و شهرسازی:

شرایط همکاری استارتاپ‌ها با بخش مسکن فراهم نیست

شرایط همکاری استارتاپ‌ها با بخش مسکن فراهم نیست

در شرایطی که سایت‌های منتشرکننده آگهی ممنوع از درج قیمت خرید و فروش قیمت خودرو و مسکن هستند روز گذشته وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد قرار است با کمک استارتاپ‌ها ساماندهی بازار مسکن آغاز شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از انتشار این خبر سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی اعلام کرد که این وزارتخانه هیچ برنامه مشخصی برای استفاده از پتانسیل استارتاپ‌ها در بازار مسکن ندارد و شرایط اولیه برای همکاری استارتاپ‌ها و بخش مسکن هنوز مهیا نیست.

وزیر راه و شهرسازی روز گذشته گفت که ورود استارتاپ‌ها را به حوزه اجاره‌داری پایه‌گذاری کرده‌ایم و سعی داریم حباب قیمتی را در بازار اجاره بشکنیم. به اعتقاد محمد اسلامی، با ایجاد نظام اجاره‌داری حرفه‌ای و ورود استارتاپ‌ها تب و تاب بازار اجاره کاهش می‌یابد و مالک و مستاجر می‌توانند راحت‌تر و روان‌تر با یکدیگر در ارتباط باشند.

با وجود چنین تصمیمی رضا الفت‌نسب، سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی می‌گوید:حداقل کاری که دوستان تاکنون انجام داده‌اند محدود کردن در زمینه قیمت‌گذاری خودرو و مسکن بوده است.

او در باره این موضوع به تجارت‌نیوز، می‌گوید: اینکه بگوییم با استارتاپ‌ها قصد داریم مشکل مسکن را حل کنیم این حرفی است که جنبه عملیاتی و اجرایی ندارد.

او اضافه می‌کند: استارتاپ‌ها می‌توانند کمک کنند و استارتاپ‌های حوزه آی‌تی حتی در حوزه‌های مختلف ساختمان‌سازی در زمینه کاهش هزینه‌های مصالح و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند به کاهش هزینه‌های ساخت تولید مسکن کمک کنند.

الفت‌نسب با اشاره به اینکه استارتاپ‌ها می‌توانند به شفاف سازی قیمت‌ها کمک کنند، ادامه می‌دهد: چیزی که تا الان شاهدش هستیم این است که برنامه‌ای از سوی وزارت راه و شهرسازی ندیده‌ایم جز محدودیت‌هایی که اعمال شده است. هنوز درباره دیتای وزارت مسکن که درباره معاملات مسکن با کد رهگیری ثبت می‌شود دیتای درستی در دست نیست.

او تصریح می‌کند: به نظر می‌رسد وزارت مسکن باید عزمی در درون برای آپ‌دیت دیتای خود داشته باشد پس از آن امکان تعامل وجود خواهد داشت اما در حال حاضر شرایط اولیه برای همکاری استارتاپ‌ها و بخش مسکن هنوز مهیا نیست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند