بهنود کریمی، فعال استارتاپی در گفتگو با تجارت‌نیوز:

به موقع واکنش نشان ندهیم، ورشکست می‌شویم

یک فعال استارتاپی می‌گوید: امروز شاهد هستیم کسب‌وکارهایی که در گذشته بسیار پررونق بودند، اصلا وجود ندارند. بنابراین اگر در آینده نتوانیم به موقع واکنش نشان داده و تشخیص دهیم چه فرصت‌هایی را باید به آنها بپردازیم و از چه چیزهایی چشم پوشی کنیم، آن وقت ورشکستگی دور از انتظار نیست.
به موقع واکنش نشان ندهیم، ورشکست می‌شویم

به گزارش تجارت‌نیوز، بازارهای استارتاپ به تدریج بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند و هم زمان بازارهای دیجیتالی که از فضای سنتی جدا شده‌اند رو به افزایش است. این موضوع سبب شده تا شرکت‌های بیشتری در حوزه‌های مختلف با کارکردها و ویژگی‌های استارتاپ محور شکل بگیرند.

در این رهگذر شرکت‌هایی در شاخه‌هایی از جمله شرکت‌های بیمه سعی می‌کنند ارتباط را برای کاربران در زمینه‌های بیمه‌گری تسهیل کنند.

بهنود کریمی، مدیر ارشد یک هاب در زمینه نوآوری و تکنولوژی بیمه است. او درباره رفتار استارتاپ‌ها در شرایط امروز به تجارت‌نیوز عنوان می‌کند:استارتاپ‌ها حتما باید با نگاه به نیاز مشتری کار را شروع کنند. در حوزه مباحث بیمه سلامتی یا اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بازار خوبی وجود دارد که افراد فعال می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

او تاکید می‎کند: صنعت بیمه بازار بزرگی است و برای بسیاری از فعالیت‌های نوآورانه بکر محسوب می‌شود بنابراین نیازمند این است که از در زمینه‌های مختلف تیم‌هایی تخصصی شکل بگیرند و در آن ایفای نقش کنند.

به گفته محمودی، دوره ایده‌های پراکنده و بدون نگاه به نیاز مشتری داشتن سرآمده است.

او همچنین درباره تاثیر نوسان قیمت‌ها خصوصا قیمت ارز بر استارتاپ‌ها می‌گوید: افزایش قیمت‌ها و تحمیل هزینه‌ها به بخش‌های سخت افزاری فشار وارد می‌کند و طبیعتا اذیت کننده است به طور مثال خرید دوپورت خارجی سخت‌تر از گذشته شده است.

او درباره احتمال ورشکست شدن استارتاپ‌هایی که با بحران اقتصادی آسیب می‌بینند، اضافه می‌کنند: پارامترهای اقتصادی در این زمینه تاثیرگذار است اما امروز شاهد هستیم کسب‌وکارهایی که در گذشته بسیار پررونق بودند، اصلا وجود ندارند. بنابراین اگر در آینده نتوانیم به موقع واکنش نشان داده و تشخیص دهیم چه فرصت‌هایی را باید به آنها بپردازیم و از چه چیزهایی چشم پوشی کنیم، آن وقت ورشکستگی دور از انتظار نیست.

او همچنین درباره کارکرد شرکت‌های بیمه می‌گوید:هاب در زمینه نوآوری با رویکرد شبکه‌سازی برای سرویس‌هایی که منجر به نوآوری هستند، خدمات ارایه می‌کند، این سیستم خودش استارتاپ نیست، چیزی شبیه شتاب‌دهنده است که از استقرار فیزیکی تا مشاوره و آموزش و مشخصا در صنعت اینشورتک به ارایه خدمات می‌پردازد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز