چاره‌جویی استارت‌آپی برای آموزش و اشتغال

چاره‌جویی استارت‌آپی برای آموزش و اشتغال

در سال‌های اخیر استارت‌آپ‌های آموزشی رونق زیادی در جهان پیدا کرده‌اند. کسب و کارهایی که در همکاری با محموعه‌های آموزشی چون دانشگاه‌ها امکانات آموزشی از راه دور را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. برخی از این نمونه‌ها مانند «کورسرا» یا اپ‌ها و سرویس‌های مشابه با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی قرار داد امضا کرده و از امکانات آنها نیز استفاده می‌کنند.

در سال‌های اخیر استارت‌آپ‌های آموزشی رونق زیادی در جهان پیدا کرده‌اند. کسب و کارهایی که در همکاری با محموعه‌های آموزشی چون دانشگاه‌ها امکانات آموزشی از راه دور را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. برخی از این نمونه‌ها مانند «کورسرا» یا اپ‌ها و سرویس‌های مشابه با دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی قرار داد امضا کرده و از امکانات آنها نیز استفاده می‌کنند. این در حالی است که نمونه‌های کاملا استارت آپی از آموزشگاه‌های مجازی قدم به میدان رقابت گذاشته‌اند که برخی از آنها امکانات متفاوتی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مانند سرویسی که با نام «اوپن کلسروم» یا کلاس‌های باز مورد استفاده کاربرانی قرار گرفته که به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی تسلط دارند.

در بدو ورود به مجموعه «اوپن کلسروم» در وب‌سایت این استارت‌آپ کاربران با دو شعار اصلی روبرو می‌شوند که نقشه راه این کسب و کار را برای مراجعه‌کنندگان روشن می‌سازد. جمله اول به ایجاد انقلاب در آموزش و تحصیل اشاره دارد و عبارت دوم نیز به نوعی تضمین می‌کند که کاربران پس از پشت سر گذاشتن دوره می‌توانند با اطمینان خود را به عنوان شخصی شاغل در جامعه ببینند.

پس از پایان دوره نیز دیپلمی به عنوان مدرک رسمی به شرکت کننده داده می‌شود. این مدرک مورد تایید بسیاری از نهادهای آموزشی است

در صفحه اول این وب سایت نام و لوگوی چند کمپانی مشهور قرار گرفته و در ادامه آن آمده است که برخی از فارغ ‌التحصیلان این استارت‌آپ اکنون در این کمپانی‌های معروف مشغول به کار شده‌اند. کاربران که برای آموزش به این مجموعه غیر حضوری مراجعه می‌کنند می‌توانند با توجه به علاقه و زمینه‌های شغلی موجود دست به انتخاب بزنند.

البته مشاوران حاضر در این مجموعه به کاربران و مراجعان کمک می‌کنند که بهترین انتخاب را داشته باشند. مربیان حاضر در این مجموعه نیز در جریان دوره‌های آموزشی کاربران را همراهی می‌کنند تا بتوانند به بهترین شکل دوره آموزشی خود را به پیش ببرند. پس از پایان دوره نیز دیپلمی به عنوان مدرک رسمی به شرکت کننده داده می‌شود. این مدرک مورد تایید بسیاری از نهادهای آموزشی است.

در پایان با مهمترین بخش روبرو می‌شویم که این استارت‌آپ به شرکت‌کنندگان خود تضمین می‌دهد که حدود شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی همچنان امکان دسترسی به منابع آموزشی تا یک سال برای شرکت‌کننده وجود خواهد داشت.

این مجموعه در زمینه‌های آی‌تی، کارآفرینی و مهارت‌های دیجیتالی آموزش‌هایی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. محتوای آموزشی نیز به صورت مکتوب و ویدیویی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. موسس این مجموعه در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که این مرکز آموزش‌های آنلاین حدود ۲و نیم میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند