چند میلیون تومان برای نت‌های شفاف

گران‌ترین هدفون‌های بازار را بشناسید

گران‌ترین هدفون‌های بازار را بشناسید

بررسی بازار هدفون‌ها نشان می‌دهد که این محصول نیز در شرایط کنونی بازار ارز دستخوش تغییرات فراوانی قرار گرفته تا جایی که پرداختن ۱۲ میلیون تومان برای هدفون چندان عجیب نیست.

هدفون‌های حرفه‌ای با برندهای معروف دنیای موسیقی، گاهی برای کاربران عمومی آشنا نیستند. در این میدان گاهی با نام‌هایی‌ آشنا می‌شویم که مانند برندهای معروف ساده تلفظ نمی‌شوند. بررسی بازار هدفون‌ها نشان می‌دهد که این محصول نیز در شرایط کنونی بازار ارز دستخوش تغییرات فراوانی قرار گرفته تا جایی که پرداختن ۱۲ میلیون تومان برای هدفون چندان عجیب نیست. در این مطلب به بررسی برخی از گران‌ترین مدل‌های موجود در بازار می‌پردازیم.

اسم رمز گرانی

هدفون‌های حرفه‌ای یا اصلاحا استودیویی دسته‌ای از این گجت‌ها محسوب می‌شوند که به صورت عادی قیمتی بالاتر از نمونه‌های عمومی دارند. این هدفون‌ها بیشتر برای آهنگسازان و کسانی استفاده می‌شود که به صورت حرفه‌ای موسیقی گوش می‌کنند.

این هدفون‌ها در سه دسته باز، بسته و نیمه باز به بازار عرضه می‌شوند. هدفون‌های باز صدا را به صورت بیرونی نیز منتشر می‌کند. اما هدفون‌های بسته، برعکس تنها صدا را به گوش شنونده هدایت کرده و هیچ‌صدای بیرونی منتشر نمی‌کند. این سه دسته هدفون از گران‌ترین مدل‌های موجود در بازار است.

محبوب میلیون تومانی

AKG یکی از برندهای محبوب دنیای موسیقی است. این سازنده تنوع محصول زیادی دارد اما در میان مدل‌های تولید شده کا ۸۱۲ با باقی محصولات تفاوت زیادی دارد. این هدفون سیمی هیچ قابلیت هیجان‌انگیز جدیدی مانند نمایشگر ال‌ای‌دی یا امکان اتصال بدون سیم ندارد اما آخرین قیمت این محصول در بازار داخلی از ۱۲ میلیون تا ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است.

سنهایزر نیز یکی دیگر از برندهای معروف ساخت هدفون نیز در میان علاقه‌مندان به موسیقی، سینما و بازی‌های کامپیوتری است. HD 700 یکی از گران‌ترین مدل‌های موجود هدفون سنهایزر در بازار داخلی است. این مدل در دسته هدفون‌های باز قرار دارد و هم‌اکنون با قیمتی حدود ۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت بالای هدفون‌ها در بازارهای ایران، تنها به محصولات حرفه‌ای و استودیویی منحصر نمی‌شود. برخی از مدل‌های ساده که هدفون در داخل مجرای گوش قرار می‌گیرد نیز با قیمت‌های بالا به فروش می‌رسد. سنهایزر IE800 مدل داخل گوشی است که البته قیمت آن به ابعاد و اندازه‌هایش شبیه نیست. این هدفون ۷ میلیون تومان قیمت دارد. یکی از ویژگی‌های مثبتی که در معرفی‌ها ذکر شده طول سیم بیش از یک متر است که به کاربر اجازه می‌دهد از هدفون برای استفاده روی دستگاه‌های مختلف را داشته باشد.

هدفون داخل گوشی شور نیز یکی دیگر از برندهایی است که شاید برای کاربران عمومی چندان آشنا نباشد SE846 شور هم‌اکنون با قیمتی حدود ۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این محصول بدنه‌ای شیشه‌ای دارد و اجزا و قطعات داخلی ان نمایان است. طول کابل این محصول نیز یک متر و نیمی است. فرکانس و حساسیت صدا در این محصول بالاست تا جایی که با استفاده از آن می‌توان کوچکترین صدای ساخته شده را نیز شنید.

اگرچه هدفون‌های میلیون تومانی همچنان در بازار وجود دارد اما برند بوز، یکی از نام‌هایی است که قیمت محصولاتش در یک سال گذشته به صورت جهشی افزایش را تجربه کرده است. به عنوان مثال مدل QuietComfort 35 II که حدود یک سال پیش با قیمت یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسید در هفته اول تیر تا مرز ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز پیش رفت و این روها با قیمت ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به فروش می‌رسد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند