ژاپنی‌ها گران‌ترین شرکت فناوری اروپایی را خریدند

ژاپنی‌ها گران‌ترین شرکت فناوری اروپایی را خریدند
سافت بانک که یک شرکت ژاپنی فعال در حوزه مخابرات و اینترنت است، ۲۳٫۴ میلیارد دلار برای خرید موسسه انگلیسی ARM سازنده انواع تراشه می پردازد.به نقل از ورج، این بیشترین مبلغی است که تا به حال برای خرید یک شرکت فناوری اروپایی پرداخت شده است. قرار است این موضوع به طور رسمی تا ساعاتی

690385883ffaa30e5dbde9456c08583b_XL.jpgسافت بانک که یک شرکت ژاپنی فعال در حوزه مخابرات و اینترنت است، ۲۳٫۴ میلیارد دلار برای خرید موسسه انگلیسی ARM سازنده انواع تراشه می پردازد.به نقل از ورج، این بیشترین مبلغی است که تا به حال برای خرید یک شرکت فناوری اروپایی پرداخت شده است. قرار است این موضوع به طور رسمی تا ساعاتی دیگر اعلام شود.

سافت بانک قرار است به ازای هر سهم ای آر ام ۱۷ پوند بپردازد. با توجه به کاهش ارزش پوند بعد از جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا ژاپنی ها زمان مناسبی را برای خرید این شرکت انتخاب کرده اند.

کارشناسان می گویند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ARM را به هدفی جذابتر برای شرکت های خارجی که به دنبال سرمایه گذاری هستند مبدل کرده است. اما اهمیت و قدرت تاثیرگذاری ARM در بازار ساخت تراشه هم از سقوط فراوان ارزش سهام آن جلوگیری کرد و هم باعث شده قیمت مناسبی برای خرید آن پیشنهاد شود.

به گزارش فارس، تراشه های ARM به طور گسترده در گوشی ها و تبلت ها مورد استفاده قرار می گیرد و در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۵ ملییون تراشه ساخت این شرکت روانه بازار شد که نسبت به سال ۲۰۱۴ حدود سه میلیون واحد افزایش نشان می دهد. نیمی از این تراشه ها بر روی وسایل و محصولات همراه نصب شده اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند