کاهش درآمد اپل از فروش آیفون

کاهش درآمد اپل از فروش آیفون

گزارش سه ماهه سوم ۲۰۱۹ اپل نشان می دهد درآمد این شرکت از فروش آیفون کاهش یافته و به ۲۵.۹۹ میلیارد دلار رسیده است.

گزارش سه ماهه سوم ۲۰۱۹ اپل نشان می دهد درآمد این شرکت از فروش آیفون کاهش یافته و به ۲۵.۹۹ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از ورج؛ اپل آمار درآمد سه ماهه سوم ۲۰۱۹ میلادی خود را اعلام کرده است. طبق این آمار درآمد شرکت در این سه ماهه ۵۳.۸ میلیارد دلار است. این رقم یک درصد بیش از آمار سال گذشته است.

نکته مورد توجه در این گزارش، درآمد ۲۵.۹۹ میلیارد دلاری مربوط به فروش آیفون است. این در حالی است که درآمد این بخش در سال گذشته ۲۹.۴۷ میلیارد دلار بوده است. این آمار نشان می‌دهد برای نخستین بار پس از ۲۰۱۲ میلادی، کمتر از نصف درآمد اپل از فروش آیفون تامین شده است.

از سوی دیگر بخش سرویس‌های اپل در ۳ ماهه سوم ۲۰۱۹ میلادی ۱۱.۴۶ میلیارد دلار درآمدزایی داشته است. همچنین درآمد بخش گجت‌های پوشیدنی نیز به دلیل محبوبیت نسل دوم ایرپاد رشدقابل توجهی را تجربه کرده است.

در کنار این موارد میزان فروش رایانه مک نیز ۵.۸۲ میلیارد دلار و آی‌پد ۵.۰۲۳ میلیارد دلار ذکر شده است. البته درآمد اپل از فروش آی‌پد در سال گذشته ۴.۶۴۳ دلار میلیارد دلار بوده است.

به هرحال در آمد اپل در سه ماهه آینده توجهات بیشتری را به خود جلب می کند زیرا نخستین سه ماهه‌ای خواهد بود که فروش آیفون‌های ۲۰۱۹ و همچنین دو سرویس «اپل‌تی‌وی» و «اپل آرکاید» را نیز دربر می‌گیرد.

اپل تخمین می‌زند درآمد سه ماهه چهارم این شرکت ۶۱ تا ۶۴ میلیارد دلار باشد.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند