ایجاد کدپستی اختصاصی برای استارتاپ‌ها

ایجاد کدپستی اختصاصی برای استارتاپ‌ها

پس از صدور آئین نامه نوآفرین که در راستای حمایت از استارتاپ‌های نوپا شکل گرفت، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر از ایجاد کدپستی اختصاصی برای شناسایی این استارتاپ‌ها می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طرح نوآفرین قرار است از استارتاپ‌هایی که از عمر تاسیس آنها بیش از سه سال نگذشته باشد، حمایت‌های مالیاتی و بیمه‌ای صورت بگیرد؛ طرحی که هفته پیش اعلام شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: به منظور حمایت‌های بیشتر از کسب و کارهای استارت آپی، صندوق مشترک نوآوری ایجاد و برای هر یک از آنها، کدپستی اختصاصی واگذار می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی محمدی اظهار کرد: صندوق مشترک نوآوری از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد خواهد شد و در بستر این صندوق، فضای کسب و کار حوزه اقتصاد دیجیتال توسعه پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر حمایت جدید از استارت‌آپ‌های اقتصاد دیجیتال، افزود: برای کمک به استارت آپ‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و تسریع فعالیت‌های آ‌نان، آیین نامه‌های جدیدی در هیئت دولت به تصویب رسیده است.

محمدی درباره این آیین نامه گفت: کسب و کار‌هایی که حداکثر سه سال از ثبتشان گذشته باشد و درآمدی در حد ۵۰۰ میلیون تومان داشته باشند، می‌توانند در بستر حمایت‌های جدید قرار گیرند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال معاونت علمی ادامه داد: این حمایت‌ها شامل معافیت‌های مالیاتی، معافیت‌های بیمه‌ای و ارایه تسهیلات از سوی صندوق‌های خطرپذیر است.

وی با بیان اینکه در گذشته استارت آپ‌های حوزه اقتصاد دیجیتال از حمایت‌ها بهره‌ای نمی‌بردند، افزود: پیش از این برای استارت آپ‌ها قانون حمایتی مخصوصی وجود نداشت و آن‌ها نمی‌توانستند از معافیت‌های مختلف بهره‌مند شوند، اما در بستر قانون حمایتی جدید استارت آپ‌های حوزه اقتصاد دیجیتال هم رشد پیدا می‌کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند