کمک هوشمند استارتاپ‌ها به سیل‌زدگان

کمک هوشمند استارتاپ‌ها به سیل‌زدگان

به نظر می‌رسد استفاده از ابزارهای آنلاین و قدرت استارتاپ‌ها برای سازماندهی کمک به سیل زدگان و وقوع سیل‌های احتمالی ایده موثری در شرایط بحران باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی به این باور رسیده که برای کمک هوشمندانه به سیل‌زدگان و استا‌ن‌هایی که نیاز به کمک برای مقابله با سیل دارند از قدرت استارتاپ‌ها استفاده کند.

در نتیجه چنین تفکری چند روز پیش یک نماینده مجلس خبر داد که یک طرح دو فوریتی از سوی فراکسیون امید برای حمایت از آسیب‌دیدگان سیل پیشنهاد شد. در این طرح پیشنهاد شد منابعی برای حمایت از فعالیت مرتبط استارتاپ‌ها پیش‌بینی شود. بر همین اساس استارتاپ‌هایی که برنامه‌های هشداردهی هوشمند، مدیریت بحران و کمک‌رسانی تولید کنند، از مشوق‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند.

سیدفرید موسوی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چنین توییت کرد: «در طرح دو فوریتی فراکسیون امید برای حمایت از آسیب‌دیدگان سیل، پیشنهاد شد منابعی برای حمایت از فعالیت مرتبط استارتاپ‌ها پیش‌بینی شود. بر همین اساس استارتاپ‌هایی که برنامه‌های هشداردهی هوشمند، مدیریت بحران و کمک‌رسانی تولید کنند، از مشوق‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند.»

اخیرا به کمک یک استارتاپ، نقشه وضعیت استان‌های درگیر سیل تهیه شده و با تکمیل شدن این نقشه می‌توان از نقاط بیشتر درگیر و چگونگی کمک‌رسانی اطلاع یافت.

برخی کاربران نیز از استارتاپ‌های کارواش سیار به منظور استقرار در مناطق سیل‌زده لرستان و کمک به شست‌وشوی وسایل زندگی مردم کمک خواسته‌اند.

یکی از کاربران توییتر نیز با این درخواست از استارتاپ‌ها یاری خواسته: «دوستان فعال در حوزه استارتاپ‌ها، احیانا نمی‌تونید از استارتاپ‌های کارواش سیار به منظور استقرار در مناطق سیل‌زده لرستان و کمک به شست‌وشوی وسایل زندگی مردم برامون کمک بگیرید؟ خیلی کمک بزرگ و موثری می‌تونه باشه.»

به نظر می‌رسد استفاده از ابزارهای آنلاین و قدرت استارتاپ‌ها برای سازماندهی کمک به سیل‌زدگان و وقوع سیل‌های احتمالی ایده موثری در شرایط بحران باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند