کیندل ۲۰۱۷ نسل جدید کتابخوان‌های دیجیتال

شرکت آمازون نسخه جدید کتابخوان‌های دیجیتال خود را روانه بازار کرده است، که گفته می‌شود نسل جدید این دستگاه‌ها محسوب می‌شود.

کیندل ۲۰۱۷ نسل جدید کتابخوان‌های دیجیتال

شاید در نگاه اول تنها تفاوت جدیدترین دستگاه کتابخوان کیندل شرکت آمازون اندازه بزرگترش نسبت به کیندل سال پیش باشد. اما بر اساس ویژگی‌های اعلام شده، باید این دستگاه را آغاز نسل جدیدی از کتابخوان‌های دیجینال دانست.

به گزارش تجارت‌نیوز، کیندل ۲۰۱۷ در مقایسه با کیندل ۲۰۱۶ را می‌توان نسل دوم این نوع دستگاه‌ها دانست؛ چون علاوه بر ضد آب بودن، دارای ویژگی‌های قابل توجهی مانند قابلیت پخش فایل‌های صوتی از طریق بلوتوث است.

به گفته مسئولان آمازون نسخه جدید کیندل تفاوت قیمت فاحشی با نسخه‌های قدیمی خود ندارد و حتی کسانی که نسخه‌های قدیمی را دارند، می‌توانند سیستم عامل جدید را در دستگاه خود به روز‌رسانی کنند.

دستگاه کیندل ۲۰۱۷ باریک‌تر از دستگاه‌های پیشین خود است و کمی بزرگتر از قبلی‌ها ساخته شده است و به همین دلیل ۱۹۴ گرم سنگین‌تر است. علت بالا بودن وزن دستگاه جدید داشتن باطری بزرگتر است. دستگاه سال ۲۰۱۶ تنها ۱۳۱ گرم وزن داشت.

دستگاه جدید از یک پردازنده دوهسته‌ای استفاده می‌کند که نسبت به قبلی‌ها که یک هسته‌ای بودند، سرعت بیشتری دارد.

به گفته مسئولان آمازون نرم‌افزارهای به کار رفته در دستگاه کیندل جدید نیز قابلیت‌های بیشتری دارند. مثل تبدیل تصاویر و صفحات رنگی به سیاه و سفید، یک نوارابزار پیشرفته و اپلیکیشن کتابخوان پیشرفته با قابلیت مشخص کردن کلمات.

اما آمازونی‌ها از امکانات بیشتری خبر می‌دهند که قرار است در نسخه‌های بعدی این نسل از دستگاه‌های کیندل وارد شود.

 

منبع: ایبنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید