کد خبر: 151174

اجرای الگوی جهانی رنو در ایران

ایده تشکیل قطب سوم خودروسازی برای اولین بار از سوی وزیر وقت دولت دهم مطرح شد این در شرایطی است که از سال ۸۹ تاکنون این ایده نه چندان نتیجه‌بخش، به روش‌های مختلف از سوی مسئولان دولتی پیگیری شده است.

سرویس بازار -

به طوری که گاهی تاکید می‌شد قطب سوم قرار است در تبریز یا اصفهان بنیان گذاشته شود و گاهی چابهار را به عنوان مقر تشکیل قطب سوم اعلام می‌کردند از سوی دیگر قطعه‌سازان و بخش خصوصی خودروسازی نیز در مقاطعی ادعای ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور را داشتند. با این حال اما قطب سوم خودروسازی، طی هفته جاری پس از طی کردن فراز و نشیب‌های فراوان توسط شرکت رنو کلید خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر چند این شرکت فرانسوی از ۱۰ سال پیش تاکنون با اجرای قرارداد پلت‌فرم مشترک x۹۰ حضور فعالی در بازار خودروی ایران دارد اما فعالیت دوباره آن پس از لغو تحریم‌ها و در پسا برجام طبق الگویی خواهد بود که در دیگر کشورها با موفقیت طی شده است، به طوری که رنو در مسیر جهانی خود به دنبال کسب سهم بیشتر بازار، از الگوهای جدید بازاریابی استفاده می‌کند.

بر این اساس یکی از تاکتیک‌های این شرکت در بدو ورود به هر کشوری عرضه محصول با برندی خاص و با هدف کسب محبوبیت بیشتر است، بنابراین ورود مستقل این شرکت به ایران با توجه به استانداردهای جهانی فروش و خدمات پس از فروش و همچنین عرضه محصولاتی جدید می‌تواند نقطه عطفی در خودروسازی کشور تلقی شود. در این زمینه بسیاری از کارشناسان با تکیه بر حضور مستقل رنو تاکید می‌کنند که خروج صنعت خودرو کشور از دوقطبی بودن می‌تواند زمینه‌ساز فضای رقابتی در این صنعت باشد حال آنکه همراهی مسئولان صنعتی دولت دوازدهم می‌تواند تا حدود زیادی به ایجاد این فضا کمک کند.

 

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.