ت
کد خبر: 133855

حمایت کویت از تمدید قرارداد کاهش تولید نفت

پس از اعلام آمادگی روسیه و عربستان سعودی برای تمدید قرارداد کاهش تولید نفت در روز دوشنبه، کویت هم به جمع حامیان این توافق پیوست.

حمایت کویت از تمدید قرارداد کاهش تولید نفت
سرویس اقتصاد جهان -

به نقل از بلومبرگ، پس از اعلام آمادگی روسیه و عربستان سعودی برای تمدید قرارداد کاهش تولید نفت، کویت هم به جمع حامیان این توافق پیوست.

وزیر نفت کویت روز سه‌شنبه طی بیانیه‌ای با اشاره به پیامدهای مثبت این توافق به ویژه در ماه‌های آپریل و می اعلام کرد: برای کاهش ذخایر جهانی و مهار مازاد عرضه، روند کاهش تولید باید با همان میزان توافق‌شده قبلی ادامه یابد.

عربستان سعودی و روسیه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت، روز دوشنبه در یک بیانیه مشترک اعلام کردند، خواهان تمدید این قرارداد به مدت نه ماه هستند. به دنبال این خبر، عمان دیگر تولیدکننده غیراوپکی، حمایت خود را از این توافق اعلام کرد.

گفتنی است، اعضای اوپک و چند تولیدکننده غیراوپکی در نوامبر گذشته، طی توافقی تصمیم گرفتند، به مدت شش ماه میزان تولید خود را روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش دهند.

به دنبال کاهش تولید توسط کشورهای تولیدکننده، تولید نفت آمریکا به بیشترین میزان از آگوست ۲۰۱۵ تاکنون رسیده است. اما در پنج هفته اخیر نشانه‌هایی از کاهش در ذخایر نفت خام این کشور دیده می‌شود.

اعضای اوپک در نشستی که ۲۵ انجام می‌شود، به رایزنی در مورد تمدید این قرارداد می‌پردازند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.27)
1286.6
3.50
مثقال طلا (%0.31)
517700
16,000
سکه امامی (%0.09)
1211700
11,000
دلار (%0.13)
3838
50
یورو (%0.42)
4580
190

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.