کد خبر: 145298

قیمت جهانی نفت به ۴۹ دلار رسید

افزایش تقاضا برای نفت از سوی چین و همچنین کاهش روند افزایش سکوهای نفتی در ایالات متحده آمریکا، موجب شد نفت امروز در بازارهای جهانی با قیمت بالاتری معامله شود.

قیمت جهانی نفت به 49 دلار رسید
سرویس اقتصاد جهان -

افزایش تقاضا برای نفت از سوی چین و همچنین کاهش روند افزایش سکوهای نفتی در ایالات متحده آمریکا، موجب شد نفت امروز در بازارهای جهانی با قیمت بالاتری معامله شود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، نفت خام برنت امروز با ۱۷ سنت افزایش معادل ۰٫۳۵ درصد، به ۴۹٫۰۸ دلار رسید. هر بشکه نفت خام وست‌تگزاس‌اینترمدیت هم با ۰٫۳۴ درصد افزایش، با قیمت ۴۶٫۷۰ دلار معامله شد.

تحلیل‌گران افزایش چشمگیر تقاضا و همین‌طور کاهش تولید نفت در ایالات متحده آمریکا را از عوامل موثر در رشد قیمت نفت در معاملات دانسته‌اند.

موسسه ANZ امروز اعلام کرد: کاهش قابل توجه ذخایر نفتی در هفته گذشته و کم شدن روند افزایش سکوهای نفتی در آمریکا موجب تقویت بازار شده است. این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی هم پیش‌بینی خود از میزان تقاضا را افزایش داده است.

آمارها نشان می‌دهد، شرکت‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به جولای، تنها ۲ سکوی نفتی را اضافه کرده‌اند و تعداد کل سکوها به ۷۶۵ رسیده است.

اگرچه این بالاترین تعداد سکوی نفتی از سال ۲۰۱۵ تاکنون بوده، اما روند این افزایش‌ها کند شده است.

میانگین افزایش سکوهای نفتی در ۴ هفته گذشته، ۵ سکو بوده و این کمترین میزان نرخ افزایش از نوامبر ۲۰۱۶ است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.