کد خبر: 143939

رییس سازمان حمایت اعلام کرد

لبنیات گران نشده است

در پی کشمکش درباره افزایش قیمت محصولات لبنی، رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: فعلا هیچ کدام از محصولات لبنی افزایش قیمت نداشته‌اند و درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت در حال بررسی بوده و هنوز تایید نشده است.

سرویس کسب‌وکار -

محمود نوابی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آخرین وضعیت قیمت لبنیات و محصولاتی که در گروه کالایی یک قرار دارند، گفت: درباره قیمت لبنیات باید گفت که شیر خام و هیچ کدام از مواد اولیه تولید، افزایش قیمت نداشته و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز افزایش قیمتی در این باره تصویب نکرده است و کارخانه‌ها موظفند محصولاتشان را با قیمت‌های مصوب عرضه کنند.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان، تقاضای خود را مبنی بر افزایش قیمت‌ها مطرح کردند که این تقاضا به خاطر افزایش قیمت مواد اولیه مانند شیرخام نبوده است، چرا که نه تنها در این محصول بلکه در هیچ کدام از خوراک دام و امثال آنها نیز افزایش قیمتی وجود نداشته بلکه این تقاضا بر اساس مواردی مثل محصولات پتروشیمی در تولید بسته‌بندی‌ها باشد که نیاز به بررسی دقیق و محاسبه سهم آن در قیمت تمام شده محصولات لبنی دارد که این فرآیند اکنون در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در حال پیگیری است.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در این باره افزود: مادامی که سازمان حمایت در این باره مصوبه‌ای را ابلاغ نکرده و کارگروه تنظیم بازار نیز نظری در این باره نداده است، از آنجا که لبنیات پرمصرف در گروه یک کالایی قرار دارند، هیچ افزایش قیمتی از نظر ما قانونی نخواهد بود.

نوابی همچنین با اشاره به تخلفاتی که در این زمینه صورت گرفته است، اظهار کرد: در این زمینه دو مورد افزایش قیمت ثبت شد که پرونده‌های آنها به سازمان تعزیرات حکومتی فرستاده شده است.

وی افزود: متاسفم بگویم تعزیرات آخرین راهکار برای رسیدگی به تخلفات است؛ اولین راهکار تذکر است و احضار آنها برای خواستن توضیح ولی اگر جواب ندهد باید برخورد قضایی صورت گیرد.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.