کد خبر: 134350

مذاکرات عرضه محصولات حلال ایران در فروشگاه زنجیره‌ای روسی

برقراری روابط تجاری بین شرکت‌های ایرانی تولیدکننده محصولات صادراتی غذایی با نشان حلال و مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای بختله به مرکزیت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه در مذاکرات علی‌بمان اقبالی زارچ، سرکنسول ایران در قازان و خانم مسلیما لتیپوف، مدیرعامل این مجموعه فروشگاهی بررسی شد.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، در این دیدار که روز چهارشنبه برگزار شد، توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی برای همکاری با این سازمان اقتصادی از نظر تولید و صدور محصولات حلال، خشکبار و کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سرپرست سرکنسولگری ایران در قازان با اشاره به تفاهم‌های موجود، همکاری‌های تجاری از جمله در زمینه برند حلال و نیز رتبه بیستم ایران در تولیدات کشاورزی با ۱۲۰ میلیون تن تولید سالیانه، کیفیت این محصولات را عالی خواند.

وی گفت: اولویت ما این است تا برخلاف زمان تحریم که محصولات ایرانی از طریق واسطه‌ها و کشورهای ثالث صادر می‌شد، اکنون شرکت‌های ایرانی با تاسیس دفتر در تاتارستان نسبت به تعامل مستقیم با مراکز اقتصادی و تامین نیاز بازار اقدام کنند، به ویژه اینکه برخی محصولات ایرانی از جمله خرما، زعفران، پسته و فرش در جهان منحصر به فرد است.

خانم مسلیما لتیپوف نیز در این دیدار با اشاره به تاسیس شعبه کاملا حلال این فروشگاه در سال ۲۰۱۴ و برنامه توسعه این نوع شعبه‌ها، گفت: با توجه به فعالیت ۱۹ فروشگاه در تاتارستان و هشت شعبه در مسکو، اشتغال شش هزار نفر و گردش مالی سالیانه ۲۵۰ میلیون یورو، توان توزیع و فروش کالاهای ایرانی وجود دارد.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای بختله افزود: با توجه به کیفیت خوب محصولات حلال ایرانی و قدرت رقابتی آن، آمادگی توسعه همکاری با صادرکنندگان ایرانی را داریم و از این تعامل استقبال می‌کنیم.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.28)
1341.5
3.7
مثقال طلا (%0)
736700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.