ت
کد خبر: 121354

نخستین ایرباس برجامی به مالکیت “ایران ایر” درآمد

شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است. به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است. این یک گام مهم در مسیر گشایش تجارت شرکت های غربی با ایران پس

سرویس تجارت نیوز -

شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است.
به نقل از رویترز، شرکت هواپیماسازی ایرباس تایید کرد شرکت ایران ایر مالکیت اولین هواپیمای جدید ساخت این شرکت را بدست آورده است. این یک گام مهم در مسیر گشایش تجارت شرکت های غربی با ایران پس از لغو تحریم های غرب علیه تهران در ماه ژانویه ۲۰۱۶ است.

هواپیمای ایرباس ای ۳۲۱ مطابق با معیارهای ایران ایر رنگ آمیزی شده و آرم این شرکت بر روی آن ثبت شده است. انتظار می رود اواخر این هفته تحویل ایران شود.

سخنگوی شرکت ایرباس در این باره گفت: «پذیرش فنی (این هواپیما) انجام شده، اما تحویل رسمی هنوز انجام نشده است.»

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ایران نیز گفت، این هواپیما در دفتر ثبت هواپیماهای کشور به ثبت رسیده و این نشان می دهد که مالکیت این هواپیما به ایران ایر منتقل شده است. این اولین هواپیما از حدود ۲۰۰ هواپیمایی است که ایران پس از لغو تحریم ها سفارش ساخت آن را به شرکت های غربی داده است.

بر اساس این گزارش در ۱۹ دسامبر یک فروند هواپیمای ای ۳۲۱ که آرم ایران ایر بر روی دم آن ثبت شده است در تاسیسات ایرباس در هامبورگ آلمان دیده شده است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.13)
1254.0
1.60
مثقال طلا (%0)
498450
0
سکه امامی (%0)
1199300
0
دلار (%0)
3772
0
یورو (%0)
4444
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.