کد خبر: 150910

نفت ایران ۱۳ دلار گران شد

اوپک اعلام کرد متوسط قیمت نفت ایران در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی ۴۹.۳۶ دلار در هر بشکه بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۳ دلار افزایش داشته است.

چین بزرگ‌ترین واردکننده نفت در ژوئن
سرویس بازار -

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۷ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران در ماه ژوئیه ۲۰۱۷ خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تولید نفت ایران در ماه ژوئیه به ۳٫۸۲۴ میلیون بشکه در روز رسیده است. تولید نفت ایران در ماه پیش از آن ۳٫۸۱۷ میلیون بشکه در روز اعلام شده بود.

اوپک همچنین متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ماه ژوئیه را ۴۶٫۰۱ دلار در هر بشکه اعلام کرده که این رقم نسبت به ماه قبل از آن ۳٫۱ درصد افزایش یافته است. متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ماه ژوئن بالغ بر ۴۴٫۶۲ دلار در هر بشکه اعلام شده بود.

در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی متوسط قیمت نفت ایران ۴۹٫۳۶ دلار در هر بشکه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳٫۶۲ دلار افزایش داشته است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.