ت
کد خبر: 132754

واردات دارو به کشور ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود افزایش مصرف دارو، واردات دارو به میزان ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافته و صادرات نیز ۲،۵ برابر افزایش یافت.

سرویس جامعه -

تجارت‌نیوز در گزارشی اعلام کرد، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر جمعه در دیدار با مردم سبزوار گفت: در سه سال گذشته ۱۱ میلیون ایرانی فاقد دفترچه بیمه از خدمات دفترچه بیمه بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار پزشک متخصص در بدنه درمانی کشور استخدام شده‌اند، افزود: در دولت یازدهم با وجود افزایش مصرف دارو، واردات دارو به میزان ۵۰۰ میلیون دلار کاهش یافته و صادرات نیز ۲،۵ برابر افزایش یافت.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ۷۰ درصد از داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود که این موضوع در خروج ارز و تامین داروی مورد نیاز بیماران موثر است.

وی با بیان اینکه در دوران تحریم‌ها حوزه سلامت کشور با مشکلات زیادی مواجه شد، عنوان کرد: در آن دوران کشور برای واکسیناسیون کودکان واکسن نداشت و نشریات بین‌المللی مقالات علمی پژوهشگران و محققان ایران را چاپ نمی‌کردند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با شکسته شدن دیوار تحریم‌ها ایران توانسته است رتبه ۱۶ جهانی و اول خاورمیانه را در بخش علمی کسب کند.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه گفت: شهدای سبزوار از افرادی بودند که دنیاطلبی نکردند و به جای دنیا پاداش بهتری گرفتند اما امروز مشاهده می‌شود عده‌ای لباس ایثارگری و شهادت را از تن به درد کرده و دنیاطلبی پیشه کرده‌اند.

وی ادامه داد: اکنون پیشرفت‌های خوبی در کشور مشاهده می‌شود که نشان از توجه دولت یازدهم به حوزه‌های مختلف بهداشتی، درمانی و خدماتی است.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی بر رفع دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان داشتند و این دغدغه مهم تنها در دولت یازدهم محقق شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.25)
1286.9
3.20
مثقال طلا (%0.33)
517800
17,000
سکه امامی (%0.12)
1212100
15,000
دلار (%0.13)
3838
50
یورو (%0.39)
4579
180

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.