کد مطلب: ۸۸۷۰۶۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازدهی بورس هفته دوم آبان‌ماه/ باخت ۲۶۰۰ میلیارد تومانی حقیقی به حقوقی

بازدهی بورس هفته دوم آبان‌ماه/ باخت 2600 میلیارد تومانی حقیقی به حقوقی

بررسی معاملات هفته دوم آبان نشان می‌دهد، بورس همچنان مسیر نزولی را برای خود انتخاب کرده و هر دو نماگر اصلی را با سقوط سنگینی همراه کرده است. همین موضوع سبب شد تا اهالی بازار سرمایه در این هفته نیز شاهد خروج سنگین پول حقیقی به میزان دو هزار و 616 میلیارد تومان باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، نگاهی به مسیر تاریک بازار سرمایه در هفته دوم آبان نشان می‌دهد شاخص‌های بازار باز هم نزولی بودند و به شدت کاهش ارتفاع دادند. اما نزول شدید کندل هفتگی بازار تنها در دو روز خلاصه می‌شود. چرا که پس از ریزش سهمگین بورس در روزهای ابتدایی و انتهای هفته، بازار سهام تقریبا راه سبزی داشت.

به این ترتیب برآیند معاملات دومین هفته آبان‌ماه، سقوط 1.58 درصدی شاخص کل بود. چرا که شاخص کل با از دست دادن تراز دو میلیون واحدی در این هفته، از دو میلیون و دو هزار واحد به یک میلیون و 970 هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز از 676 هزار واحد با نزول 2.44 درصدی به 660 هزار واحد رسید.

همچنین میانگین روزانه حجم معاملات در این هفته 6 میلیارد و 820 میلیون برگه سهم بود که ارزشی معادل سه هزار و 764 میلیارد تومان را رقم زد. در نهایت نیز نزول شاخص‌های بورسی در این هفته منجر به خروج دو هزار و 616 میلیارد تومانی پول حقیقی‌ها از بورس شد.

شاخص‌سازی هم جواب نداد!

بررسی معاملات این هفته از بورس حاکی از آن است که شاخص کل و شاخص هم‌وزن در روز ابتدایی هفته به شدت کاهش ارتفاع دادند. به طوری که شاخص کل 2.54 درصد و شاخص هم‌وزن 3.48 درصد در این روز سقوط کردند. در یکشنبه اما به هر زور و زحمتی که بود موقتا جلوی وضعیت اسفناک نماگرها گرفته شد و این دو شاخص مثبت شدند. به نحوی که شاخص کل 0.52 درصد و شاخص هم‌وزن 0.89 درصد در یکشنبه رشد کردند.

همین روند در دوشنبه با قدرت بیشتری تکرار شد؛ به طوری که شاخص کل و شاخص هم‌وزن در این روز به ترتیب 1.03 و 1.69 درصد رشد کردند. اما در سه‌شنبه همین شوک مثبت به بورس نیز متوقف شد دو نماگر اصلی بازار تقریبا ساکن بودند و بی‌رمق به کار خود خاتمه دادند. در روز پایانی هفته اما روند صعود شاخص‌های بورسی پایان یافت و این دو نماگر نزول شدیدی را به خود دیدند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • طاهری سرمور

    نظری اصلاانتشارنمی دهید،شایدشب که همه خوابندبرای خودتان انتشتردهیدوآنهاکه به به وچه چه است،چون جرات انتشتررانداریدحقایق دیگرقابل پخش نیست،وکلانظرات مردم قابل پخش نیستندبلکه درخودرسانه خبرونظرتهیه کنیدوپخش کنیدچون همه شماجزترسوهایی ضدملت که ۹۰درصداین بدبختی وویرانی کشوروملت به گردن شکاست،وشمابودیدکه تقدس ایجادکردیدقبلاهم خوب بودگاهی یک نظرراپخش می کردیدحالادیگرفکرکنم جرات نگاه کردن به نظرات وخواندن آنهاحتی درخفاراهمنداریدواربابتان اگرخواندیدآنهاراگوش تان رامی بردومانندبرده می فروشتان

  • علی کرمیان

    داداش های من بنده وارد چهارمین سال خوددربورس شدم وتاکنون هم سربه سرنشده ام و آنچه که طی این مدت فهمیدم بورس هرگز رونق نخواهدگرفت دراین بازار موش وگربه هم پیاله اند وسری که برای همیشه بی کلاه خواهدماندسر سهام دار خردبدون رانت است بهترین انتخاب فقط خروج ازاین آشفته بازار است