کد خبر: 163499

پایبندی بیش از انتظار عربستان به توافق نفتی اوپک

گزارش‌ها نشان می‌دهد که عربستان سعودی بیش از یک میلیون بشکه کمتر از سال گذشته فروش نفت داشته است.

پایبندی بیش از انتظار عربستان به توافق نفتی اوپک
سرویس اقتصاد جهان -

عربستان سعودی وعده داده بود که برای افزایش قیمت نفت «هرکاری که بتواند انجام می‌دهد.» تا مازاد نفت در بازار از بین برود. از زمان توافق نوامبر سال گذشته که اعضای اوپک و غیر اوپک به این نتیجه رسیدند که تولیدات خود را کاهش دهند، صادرات عربستان سعودی بیش از یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آرامکو شرکت نفت عربستان سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرده است که می‌خواهد ماه آینده ۹.۷۷ میلیون بشکه در روز تولید داشته باشد که این کمترین میزان تولید نسبت به ژانویه ۲۰۱۵ این کشور بوده است. در واقع در نوامبر ۲۰۱۶، عربستان ۱۰.۷۲ میلیون بشکه در روز تولید می‌کرد که هم‌اکنون یک میلیون بشکه کاهش داده است.

مشتریان این شرکت نفت هم اعلام کرده‌اند که به ۷.۷ میلیون بشکه نفت خام در روز نیازمند هستند، اما فروشنده تنها ۷.۱۵ میلیون بشکه در روز می‌خواهد بفروشد.

این در حالی است که عربستان سعودی در نوامبر ۲۰۱۶، ۸ میلیون بشکه در روز صادرات داشته است و این محموله‌ها تعدادشان در تابستان به دلیل استفاده بیشتر خود کشور، کاهش پیدا کرده است. مشتریان عربستان ۵۶۰ هزار بشکه در روز نیاز خود را باید از کشور دیگری خریداری کنند و باید به دنبال فروشنده خوب در بازار باشند.

 

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.