آخرين خبرها درباره سهمیه بنزین نوروز

آخرين خبرها درباره سهمیه بنزین نوروز

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: آنطور که مسئولان اعلام کرده‌اند این مساله در تابستان و بعد از حل بحران کرونا تخصیص خواهد یافت اما در مورد همین موضوع نیز ابلاغی به ما نشده است.

به‌ گزارش تجارت‌نیوز، مدتی است که بحث تخصیص سهمیه نوروز در صدر اخبار قرار گرفته اما واقعیت این است که تاکنون ابلاغیه‌ای به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای این موضوع صادر نشده و آنطور که سخنگوی دولت نیز اعلام کرده است اختصاص سهمیه بنزین نوروزی قطعا شامل ایام نوروز ۹۹ نخواهد شد.

 بعد از سهمیه‌بندی بنزین و نزدیک شدن به ایام نوروز، موضوع سهمیه نوروزی مطرح شد اما بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور و منتفی شدن سفرهای نوروزی بحث‌های دیگری مبنی بر تغییر در زمان اختصاص این سهمیه، ایجاد و مطرح شد و تاکنون سرانجام آن به طور قطعی مشخص نشده است و تا زمانی که هیات دولت این موضوع را تصویب نکند، تکلیفش روشن نخواهد بود.

اما شهرام رضایی، مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره این موضوع و اینکه اخیرا مباحثی درباره احتمال اختصاص سهمیه 60 لیتری بنزین به سفرهای تابستانی گفت: تاکنون هیچ ابلاغیه‌ای از هیات دولت به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی صادر نشده است اما هر زمانی که این تصمیم اتخاذ شود ما قادر به اجرای آن هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مجری و اجراکننده اجرای این طرح است، اظهار کرد: آنطور که مسئولان اعلام کرده‌اند این مساله در تابستان و بعد از حل بحران کرونا تخصیص خواهد یافت اما در مورد همین موضوع نیز ابلاغی به ما نشده است.

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: در حال حاضر تکلیف این مساله مشخص نیست و ممکن است فردا بخشنامه جدیدی در این حوزه منتشر شود، در هر صورت ما آماده اجرا هستیم و هر زمان که به ما دستور داده شود این طرح را اجرایی خواهیم کرد.

پیش از این نیز  نیز علی ربیعی، سخنگوی دولت با اشاره به چگونگی واریز سهمیه بنزین نوروزی گفته بود: دولت تلاش می‌کند سهمیه بنزین نوروزی برای فرصتی مناسبت‌تر و بعد از شکست کرونا به کارت‌های سوخت واریز و مورداستفاده قرار گیرد.

وی افزود: اختصاص سهمیه بنزین نوروزی در بحث بودجه سال آینده مطرح شده، بودجه هم که هنوز به تصویب نهایی مجلس نرسیده است و قطعا شامل ایام نوروز  ۹۹ نخواهد شد.

منبع: ايسنا 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند