آزادسازی خروج خودرو پلاک موقت از کیش

آزادسازی خروج خودرو پلاک موقت از کیش

از امروز خروج خودروی پلاک موقت با موتور ۲۵۰۰ سی‌سی و پایین‌تر از منطقه آزاد کیش آغاز شد.

با پیگیری‌های انجام‌شده توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، حمایت‌های جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری و گمرک جمهوری اسلامی ایران از امروز (چهارشنبه) خروج خودرو با پلاک موقت از جزیره کیش آغاز شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به درخواست‌های مردمی و لزوم تامین رفاه بیشتر شهروندان، از نتیجه بخش بودن پیگیری‌های مستمر و آزادسازی خروج خودرو از کیش به سرزمین اصلی خبر داد و گفت: خروج خودرو یکی از مطالبات شهروندان جزیره کیش بود که با هدف تامین رفاه مردم این موضوع در دستور کار قرار گرفت و با تلاش‌های انجام شده، ساکنان جزیره کیش از این پس می‌توانند با خودروهای ۲۵۰۰ سی‌سی و پایین‌تر برای سفر به سرزمین اصلی اقدام کنند.

گفتنی است بر اساس بخشنامه مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران مورخ ۲۶ آبان ماه سال ۹۵ از گمرک‌های مناطق آزاد خواسته شده بود تا علاوه بر لغو دستورالعمل‌های قبلی در خصوص تردد خودروهای مناطق آزاد، از قبول هر گونه درخواست برای ورود موقت خودروهای مزبور به سرزمین اصلی خودداری کنند. این در حالی است که پیش از این نیز با پیگیری‌های مستمر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خروج خودرو از این منطقه به سرزمین اصلی به صورت موقت از اواخر اسفند تا پایان فروردین سال جاری آزاد شده بود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند