آمار فروش سینما

آغاز اکران هزارپا با شکستن رکورد افتتاحیه سینمای ایران

«هزارپا» رکوردشکنی را از همان اولین روز‌های اکرانش آغاز کرد و با فروش افتتاحیه یک میلیارد و 504 میلیون تومان، رکورد فروش افتتاحیه را که پیش‌تر در اختیار «نهنگ عنبر 2» با فروش یک میلیارد و 306 میلیون تومان بود را از آن خود کرد.

آغاز اکران هزارپا با شکستن رکورد افتتاحیه سینمای ایران

سرانجام بعد از مدت‌ها انتظار «هزارپا» آخرین فیلم ابوالحسن داوودی اکران شد. «هزارپا» که گزینه اصلی پرفروش‌ترین فیلم سال است، با وجود اکرانش در ایام جام جهانی که عموما فیلم‌ها با کاهش مخاطب مواجه می‌شوند، شروعی طوفانی داشت و با فروش ۲ میلیارد و ۴۵۵ میلیون تومان در صدر جدول فروش هفتگی قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، همانطور که پیش‌بینی می‌شد فیلم «تگزاس» پس از ده هفته صدرنشینی، مغلوب «هزارپا» شد و با فروش هفتگی ۵۰۱ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان در رتبه دوم جدول فروش هفتگی جای گرفت. «تگزاس» تا پایان این هفته با فروش کل ۱۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون پس از «مصادره» با فروش ۱۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون، دومین کمدی پرفروش سال است.

فیلم «دشمن زن» در حالی که با اکران در ۱۱۷ سالن، بیشترین تعداد سالن سینما را در اختیار داشت، با فروش ۲۶۶ میلیون و ۲۹۷ هزار تومان در رتبه سوم جدول فروش هفتگی قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم پس از چهار هفته اکران هنوز به دو میلیارد تومان نرسیده است.

«دارکوب» ساخته بهروز شعیبی پرفروش‌ترین فیلم غیر کمدی هفته بود که با فروش ۲۴۲ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان رتبه چهارم جدول فروش هفتگی را به دست آورد. «خجالت نکش» نیز که به پایان اکرانش نزدیک می‌شود با فروش هفتگی ۱۸۵ میلیون تومان، به فروش کل ۴ میلیارد و ۱۸۵ میلیون رسید.

«هزارپا» رکوردشکنی را از همان اولین روز‌های اکرانش آغاز کرد و با فروش افتتاحیه یک میلیارد و ۵۰۴ میلیون تومان، رکورد فروش افتتاحیه را که پیش‌تر در اختیار «نهنگ عنبر ۲» با فروش یک میلیارد و ۳۰۶ میلیون تومان بود را از آن خود کرد. ۱۲۴ هزار و ۷۰۶ نفر در سه روز نخست اکران هزارپا به تماشای این فیلم نشستند.

۱۰ فیلم پرفروش هفته شانزدهم سینمایی سال ۱۳۹۷، ۱.۳ میلیارد تومان نسبت به هفته پانزدهم فروش بیشتری داشتند و در ۷۹۰ سالن در مجموع ۴.۱ میلیارد تومان فروختند.


این مطلب را به اشتراک بگذارید