شناسایی ۳۸ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید / آمار کرونا در ایران ۱ شهریور ۱۴۰۰

شناسایی ۳۸ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید / آمار کرونا در ایران ۱ شهریور ۱۴۰۰

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه‌روز گذشته متاسفانه ۶۱۰ تن در کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. همچنین در این بازه زمانی ۵۸۹ هزار و ۳۷۸ دُز واکسن کرونا تزریق شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۱۶ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۸۸۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۸۱۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۳ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۹۹ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

در شبانه‌روز گذشته، ۵۸۹ هزار و ۳۷۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۱ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۱۰۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۷۱ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۱۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۰۲ هزار و ۶۴۸ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۹۶۱ هزار و ۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۷ هزار و ۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۹۴۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند (ایسنا).

کاهش موارد ابتلا در چین!

این آمار در حالی در ایران منتشر می‌شود که مقامات بهداشتی چین می‌گویند که برای اولین بار از ماه ژوئیه (ماه گذشته میلادی) هیچ مورد جدید بومیِ ابتلا به بیماری کرونا را مشاهده نکرده‌اند و نشانه‌هایی وجود دارد که شیوع فعلی بیماری ممکن است به زودی روند کاهشی پیدا کند.

آنها امروز (دوشنبه) در گزارشی تاکید کردند که برای اولین بار از ماه ژوئیه هیچ مورد جدید بومی ابتلا به کروناویروس در این کشور ثبت نشده است.

آخرین شیوع بیماری کرونا در چین مربوط به مواردی بود که اولین بار در بیستم ماه ژوئیه در میان چند نفر از کارکنان فرودگاه در شهر نانجینگ مشاهده شد. از آن زمان، بیش از ۱۲۰۰ مورد ابتلا به کرونا در چین شناسایی شده است.

شیوع اخیر بیماری موجب شد تا مقامات محلی سراسر چین اقدامات و محدودیت‌هایی را برای مقابله با همه‌گیری همچون غربالگری جمعی برای شناسایی مبتلایان و قرنطینه ناقلین و همچنین درمان افراد مبتلا به کار گیرند.

در شیوع اخیر بیماری که بیشتر در شهرهای نانجینگ و یانگژو در استان جیانگ سو بود، موردی از فوتی گزارش نشد (ایسنا).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند