اجرای حکم قاتل «بنیتا» پس از استیذان

اجرای حکم قاتل «بنیتا» پس از استیذان

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با تاکید بر این‌که اجرای حکم نیاز به مقدمات دارد، گفت: پرونده قاتل بنیتا به اجرای احکام آمده اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در خصوص روند اجرای حکم قاتل «بنیتا» به عنوان متهم ردیف اول پرونده، اظهار کرد: این پرونده به اجرای احکام آمده، اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، خانواده بنیتا با مراجعه به اجرای احکام تقاضای قصاص کردند اما باید اقداماتی مانند استیذان (درخواست از ریاست قوه قضاییه برای اجرای حکم) در این پرونده انجام شود.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با تاکید بر این مطلب که قصاص حق اولیای دم است، تصریح کرد: اگر اولیای دم تقاضای قصاص کنند فرد قصاص می‌شود. گذشت و رضایت نیز در اختیار اولیای دم است. در این پرونده خانواده بنیتا رضایت ندادند و تقاضای قصاص کردند.

با صدور کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه، دو جلسه برای رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به بنیتا در روزهای 20 و 22 شهریور ماه در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد.

متهم ردیف اول، دارای دو سه عنوان اتهامی بود که یکی از عناوین اتهامی قتل عمد بود. بر اساس حکم صادره، این فرد به قصاص نفس، حبس، شلاق و تبعید محکوم شد که حکم اعدام نیز در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مورد تایید واقع شد.

محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه 15 بهمن ماه سال 96 در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان اجرای حکم متهم ردیف اول پرونده بنیتا گفت: زمان را نمی‌دانم، اما حکم تایید شده و برای مراحل اداری رفته بود که باید به اجرای احکام برود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند