موضوعات داغ:

اجلاس رهبران مالی آفریقا برای انتخاب یوآن به عنوان ارز ذخیره

اجلاس رهبران مالی آفریقا برای انتخاب یوآن به عنوان ارز ذخیره

روسای بانک‌های مرکزی و مقامات مالی ۱۴ کشور آفریقایی در مورد قابلیت استفاده از یوآن چین به عنوان ارز ذخیره این منطقه مذاکره خواهند کرد.

روسای بانک‌های مرکزی و مقامات مالی ۱۴ کشورآفریقایی در مورد قابلیت استفاده از یوآن چین به عنوان ارز ذخیره این منطقه مذاکره خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، خبرگزاری شین‌هوا با اشاره به بیانیه سازمان مدیریت مالی و اقتصاد کلان آفریقای شرقی و جنوبی، ام‌ای‌اف‌ام‌آی، گزارش داد که ۱۷ نفر از مقامات ارشد بانک‌های مرکزی و مقامات مالی این منطقه در اجلاس حراره دور هم جمع می‌شوند تا امکان استفاده از یوآن به عنوان ارز ذخیره ملی را مورد بررسی قرار دهند.

این اجلاس امروز و فردا برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان بر روی افت ارزش دارایی‌های خارجی اغلب کشورهای عضو، به دنبال کند شدن رشد اقتصادی انها، تمرکز خواهند کرد.

سخنگوی ام‌ای‌اف‌ام‌آی، گلادیس سیولا جاداگو، می‌گوید: اغلب کشورهای عضو ام‌ای‌اف‌ام‌آی وام‌ها و اعتباراتی از چین دریافت کرده‌اند و از لحاظ اقتصادی معقول است که این پول به یوآن چین باز پرداخت شود.

او اضافه کرد: به همین دلیل اهمیت دارد که سیاست‌گذاران روند استفاده این قاره از یوآن چین را به استراتژی خود تبدیل کنند چراکه می‌توان گفت که این پول به ارز واحد تجارت با آفریقا تبدیل شده است.

ام‌ای‌اف‌ام‌آی شامل کشورهای آنگولا، برونئی، بوتسوانا، بروندی، کنیا، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، روآندا، سوازیلند، تانزانیا، اوگاندا، زامبیا و زیمباوه است.

 

منبع: رویترز

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند