ادعای نفتی یک نماینده آمریکا / معافیت خرید نفت از ایران تمدید نمی‌شود

برایان هوک نماینده ایالات متحده در امور مربوط به ایران اعلام کرد: معافیت‌های داده شده برای خرید نفت از ایران بعد از ماه می تمدید نمی‌شود.
ادعای نفتی یک نماینده آمریکا / معافیت خرید نفت از ایران تمدید نمی‌شود

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از الوطن برایان هوک نماینده ایالات متحده در امور مربوط به ایران و رئیس گروه اقدام ایران اعلام کرد معافیت‌های داده شده برای خرید نفت از ایران بعد از ماه «می» تمدید نمی‌شود.

وی ادامه داد: سیاست ما کاهش صادرات نفت خام ایران است و به دادن معافیت‌های دیگر به مشتریان نفت ایران پایبند نیستیم و استثناهایی وجود داشت که در گذشته داده شد.

واشنگتن پس از اعمال تحریم‌های جدید در بخش نفت در ماه نوامبر، معافیت‌های تحریم را به هشت تن از خریداران اصلی نفت، از جمله چین، هند، ژاپن و کره جنوبی صادر کرد.

وی ادامه داد: قرار است این معافیت‌ها فقط به ۴ مشتری اصلی و بزرگ نفت ایران یعنی چین، هند، کره جنوبی و ژاپن برای خرید نفت ایران به شکل محدود داده شود.

اگرچه رسما دولت آمریکا صحبتی از تمدید مجدد معافیت‌ها نکرده است و گفته هدف از ایجاد تحریم ها توقف صادرات نفت خام ایران است اما دولت آمریکا نمی خواهد کاری انجام دهد تا قیمت نفت افزایش یابد زیرا می داند افزایش قیمت نفت یک پیروزی برای ایران محسوب می شود.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز