افزایش روابط تجاری بنادر ایران و بندر باکو

افزایش روابط تجاری بنادر ایران و بندر باکو

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از رایزنی برای افزایش روابط تجاری و حمل‌ونقل بین بنادر ایران و بندر باکو و همچنین فعال‌تر شدن ترانزیت کالا در مسیر کریدور شمال به جنوب خبر داد.

هادی حق‌شناس با اشاره به حضور هیات ایرانی در اجلاس بین‌المللی بنادر تجاری و لنگرگاه‌ها در باکو، گفت: حضور در همایش یاد شده فرصت مناسبی برای بیان ظرفیت بنادر کشور بود. بسیاری از سرمایه‌گذاران با ظرفیت بنادر ایران آشنا نیستند به همین دلیل حضور فعالانه ایران در رخدادهای بین‌المللی به توسعه روابط و همکاری‌های مشترک کمک می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در اجلاس بین‌المللی بنادر و لنگرگاه‌ها در باکو، عوامل توسعه و افزایش کارایی بنادر مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: راهکارهای افزایش حجم تجارت بین بنادر، جستجوی بهترین مسیرهای حمل‌ونقلی و انتقال تجربیات از دیگر مواردی بود که در این همایش مطرح شد.

حق‌شناس گفت: در یکی از پنل‌های همایش بنادر و لنگرگاه‌ها، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی حضور داشت و در ارتباط با عوامل توسعه و مدل‌هایی که منجر به بهبود کارایی بنادر می‌شود، صحبت کرد.

وی اظهار داشت: در حاشیه همایش بنادر و لنگرگاه‌ها با مدیر بندر باکو ملاقاتی داشتیم تا شاهد افزایش روابط تجاری و حمل‌ونقل بین بنادر ایران و بندر باکو باشیم چراکه این موضوع می‌تواند برای رونق بیشتر بنادر شمالی کشور بسیار اثرگذار باشد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در ملاقات مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی با مدیر بندر باکو فعال‌تر شدن ترانزیت کالا در مسیر کریدور شمال به جنوب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند