ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

اقتصاد آمریکا در آستانه رکود قرار دارد

850e79f7b6f9649800c2ec4ab16872cc_XL.jpg

تحلیل‌گر موسسه سوسیته جنرال پیش بینی کرد تکیه اقتصادی آمریکا بر خرید مصرف کنندگان چیزی شبیه تکیه بر یک عصای پوسیده است که یک اقتصاد مرده را سر پا نگهداشته است و به زودی این تکیه گاه سست کنار خواهد رفت.به نقل از راشاتودی، البرت ادوارد، تحلیلگر موسسه مالی و بانکی سوسیته جنرال فرانسه، اعلام

850e79f7b6f9649800c2ec4ab16872cc_XL.jpgتحلیل‌گر موسسه سوسیته جنرال پیش بینی کرد تکیه اقتصادی آمریکا بر خرید مصرف کنندگان چیزی شبیه تکیه بر یک عصای پوسیده است که یک اقتصاد مرده را سر پا نگهداشته است و به زودی این تکیه گاه سست کنار خواهد رفت.
به نقل از راشاتودی، البرت ادوارد، تحلیلگر موسسه مالی و بانکی سوسیته جنرال فرانسه، اعلام کرد با توجه به کاهش توان خرید مصرف کنندگان آمریکایی، این کشور در آستانه رکود اقتصادی دیگری قرار گرفته است.

این تحلیل‌گر مالی و بانکی بین المللی فرانسوی معتقد است با توجه به اینکه حدود 70 درصد از کل تولید ناخالص داخلی آمریکا مربوط به خرید مصرف کنندگان آمریکایی است کاهش این شاخص در اقتصاد این کشور به شدت بر اقتصاد آن تأثیر گذار خواهد بود.

وی تأکید کرد تنها چیزی که اقتصاد آمریکا را از رکود دور نگهداشته است همین خرید مصرف کنندگان است.

ادوارد ادامه داد اینکه بگوییم رشد اقتصادی آمریکا بر مبنای این شاخص است کمی غیر منطقی است چرا که تکیه اقتصادی این کشور بر خرید مصرف کنندگان چیزی شبیه تکیه بر یک عصای پوسیده است که یک اقتصاد مرده را سر پا نگهداشته است و به زودی این تکیه گاه سست کنار خواهد رفت.

وی تأکید کرد در حال حاضر اقتصاد آمریکا در آستانه پایان یکی از طولانی ترین روندهای بهبود اقتصادی تاریخ قرار دارد.

به گفته البرت ادوارد نمودارهای اقتصادی آمریکا در شرایط کنونی شبیه به نمودارهای اقتصادی این کشور در سال 2007 و پیش از وقوع رکود اقتصادی بزرگ است که افزایش نرخ خرید مصرف کنندگان در سه ماهه نخست سال اقتصاد آمریکا را به سوی رشد برد اما این کشور در ماه نوامبر 2007 در رکود سقوط کرد.

استراتژیست سوسیته جنرال معتقد است افزایش تورم و در نتیجه افزایش قیمت مصرف کننده کالاها در آمریکا، باعث خواهد شد که مصرف کنندگان آمریکایی در خرید های خود محتاط‌تر عمل کنند.

این کارشناس اقتصادی تأکید کرد یکی از ریسک‌های بزرگی که در برابر آمریکا قرار گرفته این است که پس از چند ماه کاهش قیمت نفت در سه ماهه دوم سال جاری در حال نشان دادن خود در اقتصاد آمریکا و افزایش تورم در این کشور است و پیش بینی می شود نرخ تورم قیمت مصرف کنندگان در آمریکا از یک درصد در شرایط کنونی به 6 تا 7 درصد افزایش یابد.

این افزایش نرخ قیمت مصرف کنندگان برای مصرف کنندگان رشد درآمد واقعی آمریکایی ها را کاهش داده و به سرعت این شاخص را که طی سال های گذشته پیشران بهبود اقتصادی آمریکا بوده است را کنار خواهد زد.

وی ادامه داد بهبود اوضاع کار می تواند بخشی از تأثیرات منفی این مسئله را پوشش دهد.

به گزارش فارس، ادوارد ادامه داد به نظر می رسد با توجه به اینکه بانک مرکزی آمریکا با فشار افزایش تورم، و شرایط کنونی اشتغال در این کشور روبرو است در برابر فشارهای برای افزایش نرخ بهره دلار قرار بگیرد و به عبارت دیگر رکود بعدی اقتصاد آمریکا از واشنگتن کلید خواهد شد.

سوسیته جنرال یکی از شرکت های مالی و بانکی بین المللی فرانسوی است و دفتر مرکزی آن در پاریس قرار دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند