انتشار اولین شماره ماهنامه تخصصی بازار سرمایه

انتشار اولین شماره ماهنامه تخصصی بازار سرمایه

سایت ره آورد 365 اولین ماهنامه گزارش بازار سرمایه مربوط به آذر ماه 1399 را منتشر کرده است. این ماهنامه قرار است از این پس به‌صورت منظم منتشر شود و در اختیار فعالین بازار سرمایه قرار گیرد.

سایت ره آورد 365 اولین ماهنامه گزارش بازار سرمایه مربوط به آذر ماه 1399 را منتشر کرده است. این ماهنامه قرار است از این پس به‌صورت منظم منتشر شود و در اختیار فعالین بازار سرمایه قرار گیرد. ماهنامه آذر ماه 1399 به‌غیر از اطلاعات کلی بازار در این ماه، به سراغ صنعت پالایشی رفته و به‌شکل مفصلی به تحلیل چند نماد مهم و شاخص‌ساز این صنعت از جمله شپنا، شتران و شبندر پرداخته است.

ماهنامه ره آورد 365 قرار است هر ماه اطلاعات دقیق و جامعی از صنایع و نمادهای مختلف حاضر در بازار سرمایه در اختیار مخاطبین خود بگذارد.

این ماهنامه در شماره آذر ماه خود با یک تحلیل از روند کلی بازار در ماه آذر مطالب خود را آغاز می‌کند. مطالبی که در این قسمت جالب‌توجه است، بیشترین ورود و خروج سرمایه حقیقی‌ها و همچنین لیستی از پربازده‌ترین و کم‌بازده‌ترین نمادها را شامل می‌شود.

در ادامه، این گزارش به‌صورت بسیار کاملی به تحلیل صنعت پالایشی در بازار سرمایه ایران می‌پردازد و اطلاعات کاملی از این صنعت و سه نماد مهم آن را در اختیار خوانندگانش قرار می‌دهد.

نمادهای پالایشی که همیشه جزو نمادهای مهم و شاخص‌ساز بازار بوده‌اند، روزهای چندان پرفروغی را تجربه نمی‌کنند. به‌تبع این موضوع روند قیمت صندوق پالایشی یکم هم که در 11 آذرماه امسال، در بورس بازگشایی شد، در بیشتر روزها منفی بوده است.

این گزارش ابتدا با معرفی این صنعت یک دید کلی در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و سپس با تحلیل تکنیکال و بنیادی و بررسی پارامترهای مختلف، در مورد آینده آن تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهد. می‌توان به قاطعیت ادعا کرد که اطلاعاتی تا این حد کامل که هم مبتنی بر تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال باشد و هم کل صنعت را بررسی کند، در هیچ جای دیگری قابل دسترسی نیست.

از بخش‌های جالب این قسمت گزارش می‌توان به تحلیل تکنیکال قیمت جهانی نفت اشاره کرد که قطعاً روی قیمت سهام نمادهای پالایشی هم تاثیر قابل‌توجهی خواهد داشت.

در گزارش آذر ماه 1399 بازار سرمایه کارشناسان ره آورد 365 به سراغ سه نماد مهم پالایشی رفته‌اند و هریک را به‌صورت جداگانه بررسی کرده‌اند. این سه نماد عبارتند از شپنا، شتران و شبندر.

گزارش هریک از این نمادها را به‌صورت مجزا و در قالب بخش‌های مختلفی بررسی کرده است. از سرفصل‌های مهم مورد بررسی در هر کدام از این نمادها می‌توان به ترکیب سهامداران، صورت‌های مالی، ریسک‌های شرکت، ارزش‌گذاری و تحلیل تکنیکال آنها اشاره کرد. به‌جرأت می‌توان گفت که چنین مجموعه‌ای از اطلاعات درباره یک نماد در هیچ مرجع دیگری به‌صورت یکپارچه وجود ندارد.

ماهنامه آذر ماه 1399 در‌ قسمت بولتن وب‌سایت ره آورد 365 در دسترس است. این وبسایت هر ماه چنین گزارشی را به‌صورت ماهنامه منتشر خواهد کرد که می‌تواند کمک بزرگی برای فعالین بازار سرمایه باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند