سیگنال بازارهای جهانی به بورس / گروه دارویی پرتقاضا می‌شود؟

سیگنال بازارهای جهانی به بورس / گروه دارویی پرتقاضا می‌شود؟

در حالی که افزایش مبتلایان به ویروس کرونا موجب نگرانی سرمایه‌گذاران شده است، خبر مثبت‌بودن تست واکسن کرونا به نقطه روشنی در بازارهای کالایی تبدیل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که در روزهای اخیر میزان موارد مبتلا به ویروس کرونا رو به افزایش است اما روز گذشته خبر مثبت بودن تست واکسن ویروس کرونا موجب شد تا بازارهای جهانی روندی صعودی به خود بگیرند.
اگر چه افزایش روزافزون شمار مبتلایان به کووید-۱۹ موجب شده تا همچنان تقاضا برای سوخت کم باشد اما خبر تست موفقیت‌آمیز واکسن کرونا ویروس تاثیری مثبت بر بازارهای کالایی داشت. در بازار جهانی نفت هر بشکه نفت برنت با رشدی ۰٫۴ درصدی ۴۳ دلار و ۴۳ سنت معامله شد و قیمت هر بشکه نفت وست‌تگزاس‌اینترمدییت با کمی تغییر به ۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید.

در بازار جهانی طلا نیز، اونس با رشد ۰٫۱ درصدی خود به بالاترین سطح ۹ سال اخیر خود رسید. هر اونس طلا در شروع بازارهای جهانی امروز بیش از یکهزار و ۸۱۸ دلار معامله شد تا همچنان به عنوان یک دارایی امن در محدوده بالای ۱۸۰۰ دلاری قرار داشته باشد. این در حالی بود که توافق رهبران اتحادیه اروپا مبنی بر طرح محرک مالی ۷۵۰ میلیارد یورویی به منظور کمک به اقتصادهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا نیز موجب تثبیت طلا شد.
بازار جهانی فلزات اساسی نیز تحت تاثیر این اخبار مثبت، روندی رو به رشد داشته است و قیمت مس و آلومینیوم نیز در این بازارها با رشد مواجه شده است.

با توجه به این اخبار به نظر می‌رسد امروز شرکت‌های دارویی بورس تهران روند مثبتی به خود بگیرند و تقاضا برای خرید سهام این شرکت‌ها بیشتر شود. هر چند با توجه به روند تقریبا ثابت قیمت نفت جهانی نیز شرکت‌های پتروشیمی و پالایشی بورس همچنان در مدار صعود باقی بمانند. از سوی دیگر گروه فلزات اساسی بورس نیز که در این روزها با استقبال معامله‌گران مواجه شده احتمالا بار دیگر بتواند بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دهد. با این حال، آغاز فصل مجامع عمومی به خصوص در شرکت‌های بزرگ احتمالا موجب کاهش ارزش معاملات در روزهای آتی بورس شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند