بازار نفت ایران در بودجه 98 ویژه دیده شود

بازار نفت ایران در بودجه 98 ویژه دیده شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بازار نفت ایران در بودجه 98 با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید به صورت ویژه دیده شود.

محمد جواد کولیوند افزود: نفت و فروش آن از تنگناهایی است که در بودجه سال آینده با توجه به تحریم برخی از شرکت‌های فعال دراین زمینه باید به صورت خاص به آن پرداخت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: براین اساس باید میزان فروش، قیمت نفت و نقش آن در اقتصاد ملی به صورت واقع‌بینانه در بودجه سال آینده محاسبه شود.

کولیوند گفت: هزینه انرژی از دیگر مباحث مهم است که در سال‌های اخیر افزایش قیمت نداشته لیکن سایر کالاها تغییر قیمت داشت.

وی اضافه کرد: این امر نشان دهنده آن بود که نرخ اقلام مختلف تبعیت از قیمت انرژی ندارد بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصناف و تعزیرات حکومتی باید با حضور بیشتر درصحنه این موضوع مهم را مدیریت کنند.

نماینده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش مهم دیگر در بحث بودجه سال آینده مسائل دفاعی و آموزش، پرورش است.

وی اضافه کرد: در بخش آموزش و پرورش هرساله شاهد افزایش چشمگیری از بودجه هستیم اما این افزایش نمی‌تواند مشکلات اصلی آموزش و پرورش را حل و فصل کند.

کولیوندتاکید کرد: بنابراین باید وضعیت آموزش و پرورش را با واقعیت‌ها تطبیق داد چراکه این وزارتخانه با مسائلی مانند نوسازی مدارس مواجه است.

وی ادامه داد: بودجه‌های آموزش و پرورش و بنیاد شهید کما کان ملی باقی خواهد ماند.

کولیوند گفت: آب، راه، صنایع، کشاورزی، شرکت‌های دانش بنیان، ارزش‌های افزوده شهرداری‌ها و درصدی که باید برای بهداشت و درمان پیش‌بینی شود از دیگر نکات مهمی است که باید در بودجه 98 در نظر گرفت.

لایحه بودجه سال 98 به زودی توسط دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند