خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۱۵۴۴۳

استخراج بیت‌کوین با خودروی تسلا/ درآمد ماهانه ماینینگ با خودروی برقی چقدر است؟

استخراج بیت‌کوین با خودروی تسلا/ درآمد ماهانه ماینینگ با خودروی برقی چقدر است؟

استخراج رمزارز این روزها دیگر نیاز زیادی به نیروی کار ندارد. در این فرایند رمزارزها جدید توسط کاربر وارد چرخه بازار می‌شود. کاربر با استفاده از مجموعه‌ای از سخت‌افزارها یک شبکه بلاکچین تشکیل می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، استخراج رمزارز این روزها دیگر نیاز زیادی به نیروی کار ندارد. در این فرایند رمزارزها جدید توسط کاربر وارد چرخه بازار می‌شود. کاربر با استفاده از مجموعه‌ای از سخت‌افزارها یک شبکه بلاکچین تشکیل می‌دهد.

این کار ساده‌ای نیست، ایجاد چنین شبکه‌ای گران است و برق زیادی مصرف می‌کند. با این وجود، صاحب یک ماشین برقی تسلا با استفاده از مک‌بوک خود راهی کم هزینه برای استخراج بیت‌کوین و اتریوم پیدا کرده است.

سیراج راوال که شهروندی در سان‌فرانسیسکو است، با اتصال مجموعه‌ای از GPUها به باتری خودروی تسلای خود، اتریوم استخراج می‌کند. به گفته وی، ماینینگ اتریوم از طریق یک کامپیوتر و قدرت باتری ماشین انجام می‌شود. او مدعی است در دوران اوج قیمتی رمزارزها در سال ۲۰۲۱ از این طریق به طور خالص ۸۰۰ دلار درآمد داشته است.

بر اساس گزارش CNBC او از یک نرم‌افزاری ماینینگ بیت‌کوین رایگان روی مک‌بوک خود و اتصال آن به سوکت برق ۱۲ ولت خودرو استفاده کرده است.

او درباره شبکه بلاکچین خود می‌گوید که خودروی او یک کامپیوتر چرخ‌دار است و او تمام این کارها را با استفاده از یک الگوریتم انجام داده است. خودروی برقی تسلای او به ازای هر بار شارژ حدود ۵۱۵ کیلومتر مسیر طی می‌کند که هزینه آن ۱۵ دلار است. هزینه شارژ ماهانه این خودرو ۴۰ دلار است. با این حال خودروی تسلا با قیمت ۱۰۰ هزار دلار خودروی گرانی محسوب می‌شود. به منظور کاهش هزینه‌ها، راوال از GPUهای دست دوم استفاده می‌کند.

با این وجود، راوال اولین نفری نیست که این روش را امتحان کرده است. کریس السی، یک دلال خودروی اهل ویسکانسین در سال ۲۰۱۸ این فکر به ذهنش خطور کرد. او که کانالی در یوتیوب با نام کی-من دارد، در اوقات فراغتش خودروی برقی منحصربفرد خود را ساخته بود.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.